• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дивіденди в єдинника

Дивідендом уважається платіж, який здійснює юрособа – емітент корпоративних прав (інвестиційних сертифікатів або інших цінних паперів) на користь інвестора, який володіє цими правами (сертифікатами або паперами) (пп. 14.1.49 Податкового кодексу України (далі – ПК)). Дивіденди виплачуються інвесторам при розподілі чистого прибутку емітента, розрахованого за правилами бухобліку. Розглянемо в консультації особливості виплати й отримання дивідендів юрособою-єдинником.

Бухгалтерський облік

Операції з виплати й отримання дивідендів відображаються в бухобліку юросіб-єдинників так само, як і в підприємств на загальній системі оподаткування.

Джерелом виплати дивідендів є бухгалтерський чистий прибуток підприємства за звітний рік (п. 4 положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Мінфіну України від 29.11.99 р. № 290), який відображається в рядку 2350 форми № 2-мс «Звіт про фінансові результати» за відповідний період.

Єдинник, який використовує План рахунків, затверджений наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291 «Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку та Інструкції про його застосування», відображає операції в бухобліку такими записами:

  • нарахування дивідендів до виплати: Дт 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» – Кт 671 «Розрахунки за нарахованими дивідендами»;
  • виплату дивідендів: Дт 671 – Кт 30 «Готівка», 31 «Рахунки в банках»;
  • нарахування дивідендів до отримання: Дт 373 «Розрахунки за нарахованими доходами» – Кт 731 «Дивіденди одержані»;
  • отримання дивідендів: Дт 30, 31 – Кт 373. Якщо дивіденди виплачуються натурою, то записом: Дт рахунків активів – Кт 373.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали