Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Облік операцій із протруювання насіння із власного врожаю

25.04.2022 1414 0 0

У цій ситуації ми маємо дві окремі господарські операції: відпуск зі складу протруйників та насіння під звіт матеріально відповідальної особи (далі – МВО) та безпосередньо їх списання МВО. Документальне оформлення та облік кожної з цих операцій розглянемо окремо.

Керуючись планом підготовки та сівби насіння, бухгалтер заповнює Лімітно-забірну картку на отримання матеріальних цінностей (сільгоспоблік, форма № ВЗСГ-1, затверджена наказом Мінагрополітики від 21.12.07 р. № 929, далі – Наказ № 929). У ній зазначається кількість насіння, яке потрібно обробити, та кількість необхідного протруйника, зважаючи на норми витрат на 1 т насіння. Документ складається у двох примірниках строком на один місяць. Один примірник передають МВО для процесу протруювання, дру­гий – комірнику (завідуючому складом).

Відпускає зі складу протруйники та насіння МВО комірник (завскладом) при пре­д’яв­ленні такою особою свого примірника картки. При цьому комірник (завскладом) зазначає в обох примірниках дату і кількість відпущених протруйників і насіння, виводить залишок ліміту за номенклатурним номером та ставить свій підпис про видавання, а МВО підписується в них за отримані цінності.

За разового відпуску протруйників та насіння замість лімітно-забірної картки можна оформити Накладну (внутрігосподарського призначення) (сільгоспоблік, форма № ВЗСГ-8, затверджена Наказом № 929).

Наприкінці місяця лімітно-забірні картки або накладні здаються комірником (завскладом) до бухгалтерії.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали