Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Припинення зобов’язань шляхом новації та прощення боргу

05.12.2019 2236 2 1

Читайте за темою:

Порядок стягнення та облік списання боргів

При укладанні будь-якого правочину контрагенти мають намір отримати конкретний результат. Це може бути, наприклад, виконання робіт, надання послуг, придбання нерухомості, автомобіля і т. д. Водночас на практиці нерідко виникають ситуації, коли сторони не можуть виконати свої зобов’язання. У законодавстві передбачено декілька варіантів припинення зобов’язань. У консультації йтиметься про такі способи припинення зобов’язань за договором, як новація та прощення боргу.

Новація – це угода сторін про те, що первісне зобов’язання між ними припиняється й замість нього між цими ж учасниками виникає нове зобов’язання (ст. 604 ЦК). Новація є підставою для припинення зобов’язань.

Розглянемо докладніше особливості новації.

1. Новація відрізняється від інших способів припинення зобов’язань тим, що суб’єктний склад залишається колишнім – кредитор і боржник не змінюються. Якщо йдеться про зміну однієї зі сторін зобов’язання, це вже не новація. Наприклад, якщо боржник за згодою кредитора переводить своє зобов’язання на нового боржника, то це переведення боргу, при якому змінюється саме суб’єктний склад, а зміст зобов’язання залишається незмінним.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали