Закриття бухгалтерських рахунків на сільгосппідприємствах
Закриття рахунків – важливий етап у підготовці до річної фінансової звітності. Особливості сільськогосподарського виробництва позначаються на послідовності розподілу та списання витрат та доходів діяльності. У цій консультації наведемо порядок закриття рахунків у кінці звітного року.
Закриття рахунків бухгалтерського обліку загалом означає визначення кінцевого сальдо.
Сільгосппідприємства проводять закриття рахунків згідно з:
- П(С)БО 15 «Дохід», П(С)БО 16 «Витрати», П(С)БО 30 «Біологічні активи»;
- Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291 (далі – Інструкція № 291);
- Методичними рекомендаціями з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затвердженими наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132 (далі – Методрекомендації № 132), у частині, що не суперечить нормам П(С)БО 30 «Біологічні активи»;
- Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку біологічних активів, затвердженими наказом Мінфіну від 29.12.06 р. № 1315.
Методика закриття рахунків бухобліку залежить від їх виду. Далі розглянемо загальний порядок закриття бухгалтерських рахунків на сільськогосподарських підприємствах.
Основні та регулюючі рахунки
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року