Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості коригування фінрезультату внаслідок переоцінки ЦП

Редакція

01.04.2016 824 0 1

 Лист ДФС від 01.02.2016 № 1899/6/99-99-19-02-02-15.

ДФС щодо коригування фінансового результату внаслідок переоцінки цінних паперів повідомляє.           

Фінансовий результат до оподаткування збільшується:  

- на суму від'ємного фінансового результату від продажу або іншого відчуження цінних паперів, відображеного у складі фінансового результату до  податкування податкового (звітного) періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;     

- на суму уцінки цінних паперів (крім державних цінних паперів або облігацій місцевих позик), відображених у складі фінансового результату до   оподаткування податкового (звітного) періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, що перевищує суму раніше проведеної дооцінки таких активів.    

Починаючи з 01.01.2015, з метою застосування п.п.141.2.1 п.141.2 ст.141 Кодексу уцінка цінних паперів повинна порівнюватись з дооцінкою таких цінних паперів, проведеною після 1 січня 2015 року.

Отже, при розрахунку суми уцінки цінних паперів, що збільшує фінансовий результат до оподаткування, вартість дооцінки таких цінних паперів, проведена у 2014 році, не враховується, тобто фінансовий результат до оподаткування за 2015 рік підлягає збільшенню на всю суму уцінки, проведеної у 2015 році.          

Сума такої уцінки відображається у рядку 4.1.4 додатка РІ до податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897.

Платники податку окремо визначають загальний фінансовий результат за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів звітного періоду відповідно до національних або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Отже, собівартість цінних паперів в окремому обліку операцій з цінними паперами формується згідно з правилами бухгалтерського обліку та відповідна сума відображається у складі витрат у додатку ЦП до декларації.

Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п.44.1 ст.44 ПК.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України від 16 липня 1999 року № 996-ХІУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон).

Перелік обов'язкових реквізитів у первинних документах визначено частиною другою ст.9 Закону.

Таким чином, підприємство враховує витрати при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно із правилами бухгалтерського обліку у разі їх підтвердження належним чином оформленими первинними документами.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали