Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Президент підписав Закон про посилення соцзахисту військових

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» від 14.05.2015 р. № 433-VIII.

Документом уточнюються умови щодо збереження за працівниками місця роботи, посади та виплати їм компенсації середнього заробітку. Уточнено, що громадяни України, призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, користуються гарантіями, передбаченими, зокрема, ч. 3 та 4 ст. 119 Кодексу законів про працю України.

Так, місце роботи, посада і компенсація середнього заробітку з бюджету зберігатиметься не лише за мобілізованими працівниками, а й за працівниками, призваними на строкову військову службу. Зазначені гарантії діятимуть до дня фактичної демобілізації.

Водночас мобілізованим працівникам, які підлягають звільненню з військової служби, але продовжують військову службу на підставі укладеного контракту, середній заробіток теж будуть компенсувати з держбюджету.

Законом також запроваджується надання відстрочки від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності педагогічних працівників призовного віку з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на обійманій посаді, — на весь період їх роботи за спеціальністю незалежно від місця роботи.

Закон від 14.05.2015 р. № 433-VIII набирає чинності з дня наступного за днем офіційного опублікування.

На день підготовки замітки зазначений документ офіційно ще не опублікований.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы