Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Аграрний комітет ВР ініціює «велику дерегуляцію»

Аграрний комітет Верховної Ради ініціює «велику дерегуляцію» в агропромисловому комплексі. Про це повідомляє прес-сектретарь народного депутата Олега Кулініча, одного з авторів нового законопроекту ВР.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 2558а від 31 серпня 2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі». Основна мета законопроекту - скорочення адміністративних витрат для суб'єктів господарювання в АПК і зниження ризиків корупції в державних органах.

Істотна частина регуляторних механізмів в українському АПК застаріла, вони дублюють один одного або не відповідають міжнародним зобов'язанням України. Тому народні депутати провели комплексний аналіз дозвільних та інших обов'язкових процедур в агропромисловості.

Авторський колектив визначив, що 22 дозволу з 110 повинні бути скасовані або спрощені. Адже кожне додаткове дозвіл - це витрачений час і гроші українського аграрія, і додаткові можливості для зловживань і корупції. Звичайно, якісь з них є більш потенційно корупційними, інші - менш. Але всі ці дозволи об'єднує одне: вони потрібні лише чиновникам, які їх видають.

Торік було видано більше 5,5 млн. Зайвих документів! Ні міжнародні зобов'язання, ні безпеку споживачів не мають до них ніякого відношення. Найважливішим в законопроекті № 2558 положення, які передбачають добровільне отримання ветеринарних свідоцтв у ряді випадків, спрощення процедур оформлення водокористування для аграріїв, спрощення обороту добрив і засобів захисту рослин, а також скасування карантинного дозволу на імпорт.


Джерело:http://latifundist.com/novosti/28258-...

Комментарии к материалу

Лучшие материалы