Як розраховується розмір середньої зарплати за час вимушеного прогулу
13.01.2016 386 0 0
Постанова ВСУ від 16.12.2015 № 6-648цс15
При перегляді справи за позовом про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення про поновлення на роботі ВСУ висловив свою позицію.
Так, роботодавець при затримці виконання рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника має виплатити йому середній заробіток чи різниці в заробітку за час затримки.
За чинним законодавством основою для визначення загальної суми заробітку, що підлягає виплаті за час вимушеного прогулу, є середньоденна (середньогодинна) зарплата працівника. Вона визначається діленням зарплати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), в окремих випадках — календарних днів за цей період. Але є виплати, що не враховуються при такому обчисленні (одноразові виплати, соцвиплати, окремі види премій тощо).
Загальна сума середнього заробітку за час вимушеного прогулу обчислюється шляхом множення середньоденної зарплати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді. Останнє розраховується діленням на два сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства.
Суди в цій справі при визначенні розміру середньої зарплати за час вимушеного прогулу помилково для її розрахунку виходили не з середньоденної, а із середньомісячної зарплати, не виключивши з розрахунку виплати, які не враховуються.
Джерело: http://golovbukh.ua/news/jak_rozrakho...
Комментарии к материалу