Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Возврат качественной подакцизной продукции: корректируются ли налоговые обязательства

31.10.2018 312 0 0

В случае возврата покупателем подакцизных товаров (продукции) по причинам, не связанным с устранением недостатков или уничтожением товара (продукции), корректировки налоговых обязательств по уплате акцизного налога не производится. Налоговые обязательства по уплате акцизного налога в случае реализации обществом возвращенной качественной подакцизной продукции, с которой были уплачены акцизный налог при первой реализации (отгрузке), не начисляются.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.10.2018 р. N 4499/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання податкової консультації Товариства щодо оподаткування акцизним податком продукції у випадку повернення якісної підакцизної продукції та повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює виробництво та оптову торгівлю алкогольними напоями, має відповідні ліцензії. При цьому Товариство зазначає, що за деякими випадками воно вимушено приймати від окремих покупців якісну підакцизну (алкогольну) продукцію власного виробництва, з якої вже було сплачено акцизний податок при першій її реалізації. В подальшому Товариство повторно реалізує зазначену підакцизну продукцію іншим покупцям.

Відповідно до пп. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції).

Згідно з п. 217.1 ст. 217 Кодексу суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, а також реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, визначаються платником податку самостійно, виходячи з об’єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань.

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, згідно з п. 216.1 ст. 216 Кодексу, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у ст. ст. 225 та 229 Кодексу.

Згідно з п. 217.5 ст. 217 Кодексу у разі повного або часткового повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), вироблених (виготовлених) на митній території України, продавцю для усунення недоліків товару (продукції) або його знищення (переробки) у зв’язку з неможливістю усунення таких недоліків, платник податку - продавець проводить коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку у звітному періоді, у якому відбулося таке повернення.

Отже, у разі повернення покупцем підакцизних товарів (продукції), з причин не пов’язаних з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції), коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку не проводиться. Податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку, у разі реалізації Товариством повернутої якісної підакцизної продукції, з якої було сплачено акцизний податок при першій її реалізації (відвантаженні), не нараховуються.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы