Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Применение коэффициента при централизованном водоснабжении водопользователям/населению

04.09.2020 75 0 1

Налоговые обязательства по рентной плате декларируются за каждую часть объекта налогообложения (фактический объем воды, который используют водопользователи) в отдельных приложениях 5 к декларации по рентной платы в зависимости от направлений ее использования (поставка), а именно по: объем воды, поставляется плательщиками рентной платы населению для удовлетворения его питьевых и санитарно-гигиенических нужд с применением коэффициента 0; объем воды, поставляемый юридическим лицам и физическим лицам - предпринимателям и вторичным водопользователям, в том числе теплоснабжающим организациям, производителям услуг по водоснабжению и водоотведению, ОСМД, ЖСК и т.п. независимо от направлений ее использования (поставка) в последние с применением коэффициента 1; объем воды, который используется плательщиками рентной платы на собственные технологические нужды, включая потери и расходы для обеспечения производства «хозяйственной деятельности по выработке, создание и / или предоставления жилищно-коммунальных услуг с применением коэффициента 0,3.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.07.2020 р. № 3115/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що провадить господарську діяльність у сфері централізованого водопостачання водокористувачам, у тому числі населенню, та, посилаючись на п. 255.7 ст. 255 Кодексу щодо застосування житлово-комунальними підприємствами до ставок Рентної плати коефіцієнта 0,3, запитує про правомірність застосування ним такого коефіцієнта при обчисленні податкових зобов'язань з Рентної плати.

Рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої) водних об'єктів, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів (пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).

Об'єкт оподаткування Рентною платою (фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі) поділяється на 3 складові частини, залежно від напрямків її використання (постачання), а саме, обсяг, що:

  • постачається платниками населенню для задоволення його питних і санітарно-гієнічних потреб;
  • постачається платниками юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, у тому числі теплопостачальним організаціям, ОСББ, ЖБК, тощо, незалежно від напрямків її використання (постачання) останніми;
  • використовується платниками на власні технологічні потреби, у тому числі втрати та витрати для забезпечення провадження господарської діяльності з вироблення, створення та/або надання житлово-комунальних послуг.

Перелік випадків, за яких фактичний обсяг використаної платником води не виключається з об'єкта оподаткування Рентною платою, але на який платникам Рентної плати надана податкова преференція щодо несправляння Рентної плати визначено у п. 255.4 ст. 255 Кодексу.

Зокрема, платникам Рентної плати надана податкова преференція, яка полягає у тому, що для визначеного п. 255.4 ст. 255 Кодексу вичерпного переліку видів обсягів води платники Рентної плати не виконують (не справляють) податкові зобов’язання з Рентної плати, наприклад, за частину об’єкта оподаткування Рентною платою, яка постачається населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб.

Податкові зобов’язання з Рентної плати декларуються за кожну частину об’єкта оподаткування Рентною платою (фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі) у окремих додатках 5 до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 17.08.2015 № 719, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.09.2017 за № 1051/27496, залежно від напрямків її використання (постачання), а саме за:

  • обсяг води, який постачається платниками Рентної плати населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб із застосуванням коефіцієнта «0»;
  • обсяг води, який постачається платниками Рентної плати юридичним особам та фізичним особам-підприємцям і вторинним водокористувачам, у тому числі теплопостачальним організаціям, виробникам послуг з водопостачання та водовідведення, ОСББ, ЖБК, тощо, незалежно від напрямків її використання (постачання) останніми із застосуванням коефіцієнта «1»;
  • обсяг води, який використовується платниками Рентної плати на власні технологічні потреби, включаючи втрати та витрати для забезпечення провадження господарської діяльності з вироблення, створення та/або надання житлово-комунальних послуг із застосуванням коефіцієнта «0,3».

Разом з тим звертаємо увагу, що у разі застосовування Підприємством коефіцієнта у розмірі 0,3 до всього об’єкта оподаткування Рентною платою, матиме місце покладення Підприємством обов’язку із виконання податкових зобов’язань з Рентної плати на абонентів, визначених п. 255.4 ст. 255 Кодексу, за спожиті ними обсяги води, що суперечить нормі про право не справляти Рентну плату абонентами, що визначені п. 255.4 ст. 255 Кодексу за такі обсяги води.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Комментарии к материалу

Лучшие материалы