Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

При каких условиях отпуск горючего по договорам хранения не облагается акцизом

18.01.2019 870 0 0Операции по отпуску переданного на ответственное хранение горючего, по талонам с предоставлением получателю фискального отчетного чека, в котором указан вид торговли «по хранению», не являются объектом налогообложения акцизным налогом, поскольку такие операции не относятся к реализации горючего в понимании абз. 2 пп. 14.1.212 НКУ.


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ 

від 29.12.18 р. № 5481/ІПК/08-01-40-04-16

Головне управління ДФС у Запорізькій області відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) розглянуло звернення Товариства щодо того, чи є операції зі зберігання та відпуску пального за договорами зберігання реалізацією пального, та повідомляє наступне.

Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платником акцизного податку є особа, що реалізує пальне.

Об'єктом оподаткування, згідно з вимогами пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу, є реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Реалізацією пального для цілей розділу VI Кодексу є будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в т. ч. передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (абзац другий пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно з вимогами пп. 14.1.32 п. 14.1 ст. 14 Кодексу відповідальне зберігання – це господарська операція, що здійснюється платником податків і передбачає передачу згідно з договорами схову матеріальних цінностей на зберігання іншій фізичній чи юридичній особі без права використання у господарському обороті такої особи з подальшим поверненням таких матеріальних цінностей платнику податків без зміни якісних або кількісних характеристик.

У <...> листі зазначено, що на АЗС здійснюється відпуск пального, по талонах із наданням отримувачу фіскального звітного чека, яке передане на відповідальне зберігання Товариству згідно з договором.

Отже, операції з відпуску пального, яке передане на відповідальне зберігання згідно з договором, по талонах із наданням отримувачу фіскального звітного чека, в якому вказано вид торгівлі «зі зберігання», як у особи, яка реалізує пальне, – не є об'єктом оподаткування акцизним податком, оскільки такі операції не відносяться до реалізації пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Звертаємо увагу на необхідність документального підтвердження наявності факту здійснення відповідної операції з приймання та передачі згідно з договорами відповідального зберігання, у т. ч. відповідними договорами, заявками поклажодавця про постачання товарів на зберігання та актами приймання-передачі товару між сторонами на підставі актів приймання нафтопродуктів за кількістю (форма № 5-НП, затверджена додатком 1 до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.08 р. № 281/171/578/155 (зареєстрована у Міністерстві юстиції України 02.09.08 р. за № 805/15496)).

Комментарии к материалу

Лучшие материалы