Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Относительно возврата средств выплаченной помощи на оздоровление

Редакция

14.11.2016 247 0 0

Лист

Мінсоцполітики України

від 07.10.2016 № 1382/13/84-16

«Щодо повернення коштів виплаченої допомоги на оздоровлення у разі невикористання щорічної основної відпустки»

 

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо повернення коштів виплаченої допомоги на оздоровлення у разі невикористання щорічної основної відпустки і в межах компетенції повідомляє.

 

Статтею 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

 

Разом з тим відповідно до підпункту 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», затвердженої згідно із статтею 8 Закону України «Про оплату праці», керівникам органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів у межах установленого фонду оплати праці надано право надавати працівникам допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

 

Згідно із статтею 21 Закону України «Про відпустки» заробітна плата за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку, одночасно здійснюється виплата і допомоги на оздоровлення.

 

При цьому слід зазначити, що законодавством не передбачено повернення коштів виплаченої допомоги на оздоровлення у разі невикористання відпустки у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю та наступного звільнення.

 

Водночас зазначаємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, роз'яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.

 

Заступник директора Департаменту — начальник відділу А. ЛИТВИН

Комментарии к материалу

Лучшие материалы