Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Как вернуть остаток денег на спецсчете бывшего сельхозника?

23.01.2019 302 0 0



Денежные средства, которые аккумулируются на специальном счете предприятия, являются денежными средствами такого сельхозпредприятия и не были оплачены в госбюджет, то соответственно последние не могут быть перечислены со специального счета сельхозпредприятия в счет погашения налоговых обязательств по НДС, подлежащих уплате в госбюджет.

С целью погашения налоговых обязательств по НДС такие средства необходимо перечислить с текущего счета налогоплательщика на его счет в системе электронного администрирования НДС.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.01.2019 р. № 174/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо зарахування коштів зі спеціального рахунку сільськогосподарського підприємства у рахунок погашення податкових зобов’язань з ПДВ, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, платник податку до 01.01.2017 був зареєстрований як суб’єкт спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ. На даний час платник податку перебуває на загальній системі оподаткування, при цьому на його спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства, відкритому у банку, обліковуються кошти, які платник податку має намір зарахувати в рахунок погашення податкових зобов’язань з ПДВ майбутніх податкових періодів.

Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум ПДВ на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 11 (далі - Порядок № 11).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 11 сільськогосподарським підприємствам у разі обрання спеціального режиму оподаткування відкривались спеціальні рахунки (поточний рахунок зі спеціальним режимом використання).

Суми ПДВ, що підлягали перерахуванню на спеціальні рахунки, не підлягали сплаті до бюджету та повністю залишалися в розпорядженні відповідного сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг.

Згідно з підпунктом 4 пункту 2 розділу XIX «Прикінцеві положення» ПКУ з 01 січня 2017 року втратила чинність стаття 209 ПКУ, яка регламентувала умови застосування спеціального режиму оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 11 сума ПДВ. що акумулювалась на спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства, починаючи з 01 січня 2017 року підлягала перерахуванню на поточний рахунок такого підприємства.

Таким чином, кошти, які на сьогодні обліковуються на спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства, мають бути перераховані на поточний рахунок такого підприємства.

З огляду на те, що кошти, які акумулювалися на спеціальному рахунку підприємства, є коштами такого сільськогосподарського підприємства та не були сплачені до державного бюджету, то відповідно останні не можуть бути зараховані зі спеціального рахунку сільськогосподарського підприємства в рахунок погашення податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягають сплаті до бюджету.

З метою погашення податкових зобов’язань з ПДВ такі кошти необхідно перерахувати з поточного рахунка платника податку на його електронний рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы