Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Физлицо регистрируется единщиком повторно: нужна ли новая книга?

08.08.2019 211 0 0


Предприниматель применял упрощенную систему налогообложения и отражал полученный доход в Книге учета (далее – Книга). Предположим, что он нарушил условия нахождения на упрощенке и ему пришлось перейти на общую систему налогообложения. А Книга так и осталась незаконченной. 

Через несколько лет наш предприниматель снова получил возможность вернуться на упрощенную систему. Можно ли ему продолжать вести учет в старой Книге? Или нужно регистрировать новую?

Нет, ему не нужно регистрировать новую Книгу, а можно продолжать вести старую. При условии, что с даты последней записи в Книге прошло не более 3 лет, а старая Книга не заполнена до конца или не аннулирована. Так разъясняют специалисты ГФС в Индивидуальной налоговой консультации от 21.05.19 г. № 2281/6/99-99-13-02-03-15/ІПК. 
 


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.05.2019 р. № 2281/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації (далі - ІПК) щодо ведення Книги обліку доходів фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податку та повідомляє таке.

Відповідно до п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів    (далі - Книга обліку) шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форма Книги обліку, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги обліку, у разі обрання способу ведення Книги обліку у паперовому вигляді.

Форма Книги обліку та порядок її ведення (далі - Порядок) для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579.

Підпунктом 1 п. З Порядку визначено, що у разі обрання платником податку ведення Книги обліку в паперовому вигляді платник податку зобов’язаний подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги обліку на титульному аркуші якої зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), податкова адреса.

Книга обліку прошнурована, пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі. Книга обліку засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою (п.п. 2 п. З Порядку).

У разі реєстрації нової Книги обліку протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга обліку залишається у платника податку (п.п. З п. З Порядку).

Відповідно до п. 7 Порядку Книга обліку зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Отже, не потрібно реєструвати нову Книгу обліку, якщо фізична особа -підприємець повторно реєструється платником єдиного податку і має зареєстровану у контролюючому органі Книгу обліку, що зберігається у нь ого протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис та яка не анульована та/або не закінчена.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу

Лучшие материалы