• Быстрый поиск надежных решений
    и практической информации

Uteka

Я ищу...

Где искать:

расширенный поиск
Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Аренда зданий промышленности промпредприятий – когда платить налог?

25.04.2019 54 0 0

Предприятию необходимо получить экспертное заключение о принадлежности инвентарно описанных объектов недвижимости к определенному классу зданий согласно Государственному классификатору зданий и сооружений ДК 018-2000 и включить полученную классификацию в записи реестра имущественных прав.

В случае признания экономической деятельности предприятия как предприятия промышленности (в смысле КВЭД), то принадлежащие ему помещения в составе зданий, идентифицированых в классе 1251 «Здания промышленные», не будут объектом налогообложения налогом на недвижимость. В то же время нормы НКУ не содержат отдельных правил налогообложения объектов недвижимости в зависимости от их использования.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 17.04.2019 р. № 1653/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Підприємства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), повідомляє.

Підприємство без надання підтверджуючих документів поінформувало, що воно «є виробничим підприємством і має у власності як виробничі приміщення, так і складські приміщення», частина яких передана у платне користування.

Оскільки, з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі промисловості промислових підприємств (пп. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу), то підприємство запитує про підстави виникнення у нього податкових зобов’язань з Податку за приміщення, передані у платне користування.

Будівлі промисловості ідентифікуються в класі 1251 «Будівлі промислові» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-200 (далі-Класифікатор).

Разом з тим будівлі, що класифікуються як склади, є основним активом підприємств, економічна діяльність яких класифікується в розділі 52 КВЕД - ведення складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту, який не належить до економічної діяльності промислових підприємств.

З метою уникнення невірного оподаткування Податком на 2019 рік вважаємо за доцільне запропонувати Товариству отриманим експертний висновок щодо приналежності інвентарно описаних об’єктів нерухомості до певного класу будівель за Класифікатором та включити отриману класифікацію до записів реєстру майнових прав.

Таким чином, у разі визнання економічної діяльності Товариства, як підприємства промисловості (в розумінні КВЕД), то приналежні йому приміщення у складі будівель, що ідентифіковані у класі 1251 «Будівлі промислові» Класифікатора не будуть об’єктом оподаткування Податком.

Водночас повідомляємо, що норми Кодексу не містять окремих правил оподаткування об’єктів нерухомості в залежності від їх використання.

Податкова консультація має індивідуальний   характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Комментарии к материалу

Лучшие материалы