Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Аренда оборудованиея у нерезидента: что включать в налоговый кредит по НДС

10.12.2019

Плательщик НДС уплачивает таможенным органам:

  • сумму НДС, исчисленную по основной ставке НДС, за вычетом уже уплаченной на основании условного частичного освобождения суммы НДС;
  • сумму процентов из сумм налоговых обязательств, которые подлежали бы уплате в случае, если бы относительно таких сумм предоставлялась рассрочка налоговых обязательств согласно р. II НКУ.

ГУ ДПС У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.11.2019 р. № 1635/ІПК/13-01-04-01-10

Головне управління Державної податкової служби у Львівській області розглянуло звернення щодо включення до складу податкового кредиту суми сплачених митних платежів при ввезені обладнання в митному режимі тимчасового ввезення та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодексу), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, товариство орендує у нерезидента обладнання, що використовується у господарській діяльності, яке ввезене до України в митному режимі тимчасового ввезення.

Продовжуючи митний режим, товариство сплачує митні платежі в розмірі 3 % від суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску такого обладнання у вільний обіг на митну територію України.

Нарахування сплачених митних платежів відображене в графі 47, вид 028, ставка 18%.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).

Згідно з пунктом 206.7 статті 206 ПКУ до операцій із ввезення товарів на митну територію України у митному режимі тимчасового ввезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування або умовне часткове звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 18 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI, зі змінами та доповненнями (далі — МКУ).

Відповідно до статті 103 МКУ, тимчасове ввезення — це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.

Для поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання митного режиму, повинна, зокрема, сплатити митні платежі відповідно до статті 106 МКУ або забезпечити виконаная зобов'язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X МКУ.

При цьому у разі тимчасового ввезення товарів з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України сплачується 3 відсотки суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення (частина друга статті 106 МКУ).

Строк тимчасового ввезення товарів встановлюється органом доходів і зборів у кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення.

Митний режим тимчасового ввезення завершується, зокрема, шляхом реекспорту товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених у цей митний режим, або шляхом поміщення їх в інший митний режим, що допускається МКУ (частина перша статті 112 МКУ).

Сплачені суми ПДВ включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок (підпункт 206.7.2 пункту 206.7 статті 206 Кодексу).

В свою чергу, відповідно до частини шостої статті 106 МКУ сума митних платежів, сплачена на підставі умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами, поверненню не підлягає.

Згідно з пунктом 198.1 статті 198 Кодексу до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані, зокрема, у разі здійснення операцій з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (пункт 201.12 статті 201 Кодексу).

Таким чином, у разі випуску товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування ПДВ, у вільний обіг на митній території України платник ПДВ сплачує митним органам суму ПДВ, розраховану за основною ставкою ПДВ, за вирахуванням вже сплаченої на підставі умовного часткового звільнення суми ПДВ, а також суму процентів з сум податкових зобов'язань, що підлягали б сплаті у разі, якщо б щодо таких сум надавалося розстрочення податкових зобов'язань відповідно до розділу II Кодексу.

При цьому до податкового кредиту на підставі митної декларації включається лише сума ПДВ, сплачена/нарахована у зв'язку з випуском товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, у вільний обіг на митній території України.

Сума процентів, нарахованих відповідно до частини сьомої ст. 106 МКУ, не є сумою ПДВ, а тому до податкового кредиту не включається.

Відповідно до пп. 1 п. 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України зід 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, змінами і доповненнями, до розд. II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ включаються, зокрема, обсяги ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів (рядки 11.1 та 11.2).

Тобто у рядках 11.1 чи 11.2 (в залежності від ставки) відображаються обсяги ввезення та суми ПДВ, сплачені у зв'язку з випуском товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами та у вільний обіг на митній території України. Оскільки сума процентів, нарахованих відповідно до частини сьомої статті 106 МКУ, не є сумою ПДВ, така сума до податкового кредиту не включається, а тому не відображається у зазначених рядках податкової декларації з ПДВ.

Слід зазначити, що статтею 36 Кодексу встановлено, що платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
20.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Принят Закон о возобновлении течения исковой давности Минфин обнародовал проекты профессиональных стандартов «Главный бухгалтер бюджетного учреждения» и «Бухгалтер бюджетного учреждения» ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплате...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
05.03.2025
Опубликовано постановление КМУ, которым упрощена процедура бронирования военнообязанных
Больше по теме: Бронирование работников: пошаговые действия Аннулирование бронирования военнообязанных: основания и условия Отчетность по воинскому учету и бронированию 5 февраля на сайте Кабмина опубликовано постановление от 28.02.2025 № 233, которыи внесены изменения впорядок бро...
Новое
23.05.2025
Товар вывезен в разных периодах по нескольким таможенным декларациям: как правильно составить НН к операциям РЭО
Операции по вывозу товаров за пределы ТТУ в таможенном режиме экспорта отражаются в составе налоговой декларации за отчетный (налоговый) период, на который приходится дата оформления каждой дополнительной декларации, что удостоверяет факт пересечения таможенной границы Украины, на основании данных т...
23.05.2025
Единщик подал несвоевременно декларацию после отмены решения ГНС о его аннулировании: будет ли штраф
За несвоевременную подачу декларации и несвоевременную уплату единого налога к ФЛП – плательщику единого налога (первой – третьей групп) не применяется финансовая ответственность. Применяется ли финансовая ответственность за несвоевременную подачу налоговой декларации плательщика ЕН (дал...
23.05.2025
В случае выплаты аванса удержали меньший НДФЛ: какой будет ответственность после проверки
Налогоплательщики, налоговые агенты, а также другие субъекты в случаях, прямо предусмотренных НК, несут финансовую ответственность за совершение налоговых правонарушений. Рассмотрим подробнее. Какая ответственность предусмотрена для налогового агента, если проверкой установлено, что при выплате дохо...
Лучшие материалы