Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Економічна залежність України від Росії в аграрному секторі майже подолана

Редакция

08.02.2016 165 0 0

Минулий рік став ключовим у торговельній війні з Росією. Протягом року Урядом  проводилась системна робота щодо протидії російській економічній агресії. Завдяки продуманим, оперативним і адекватним ситуації діям Україна змогла ефективно протистояти Росії у продовольчій війні.
Завдяки послідовним та виваженим крокам вдалося досягти хороших результатів - за 2015 рік товарообіг агропродукції склав 18,5 млрд. доларів США. З них експорт  - 14,8 млрд. доларів США. Таким чином вдалося отримати рекордне за роки незалежності позитивне сальдо  - 11,1 млрд. доларів.
Зокрема, збільшено експортні потоки до країн Азії, Європейського Союзу. Майже 250 підприємств отримали дозвіл постачати продукцію на ринок ЄС. Також відкрили ринки 9 країн для понад 80 підприємств мясо-молочної галузі.
В цілому географічна структура експорту показує переорієнтацію експорту до країн Азії (у 2015 році частка експорту становить 45,1%), збереження основних позицій у торгівлі з країнами ЄС (частка 28,2%) та Африканськими країнами (частка 13,6%), деякому розширені поставок до США (частка 0,3%) та падіння поставок до країн СНД (частка 10,2%) в основному внаслідок різкого скорочення експорту до Російської Федерації. До країн, найбільших за часткою аграрного товарообігу з Україною, увійшли Китай, Індія, Єгипет, Туреччина, Іспанія, Польща,  Італія, Франція.
Сьогодні можна відповідально стверджувати, що економічна залежність України від Росії в аграрному секторі майже повністю подолана. Мінагрополітики зіграло в цьому процесі спрямовуючу роль, за короткий час налагодивши мережу контактів з міжнародними партнерами та забезпечивши наших виробників максимально легкими і прозорими механізмами експортної діяльності.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ....

Комментарии к материалу

Лучшие материалы