Набули чинності зміни щодо вдосконалення судового захисту іноземців
22.06.2016 182 0 0
Закон від 19.06.16 р. № 1379-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств і врегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції» набув чинності 18 червня.
Законом внесено зміни, згідно з якими КАС доповнено новою статтею 183-7 про особливості провадження у справах про затримання іноземців та осіб без громадянства, що підлягають примусовому видворенню. ГМС, Держприкордонслужбі та СБУ дозволено подавати в суд клопотання про вжиття заходів щодо забезпечення адміністративного позову про видворення іноземця з України.
У статті 259 КпАП передбачається можливість доставки іноземців або осіб без громадянства до відповідних держорганів для встановлення особи порушника та з'ясування обставин правопорушення. А в статті 185-3 встановлено, що невиконання поручителем зобов'язань, покладених судом в ході провадження у справах за адмінпозовом з приводу затримання і видворення іноземців та осіб без громадянства, тягне за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У Законі про правовий статус іноземців закріплена дефініція пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні; уточнено правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які звільняються з пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, а також підстави для видачі їм посвідки на проживання.
До 18 місяців (було 12) подовжується термін перебування іноземців та осіб без громадянства в таких пунктах тимчасового перебування.
Коментарі до матеріалу