Затверджено положення про держреєстр корупціонерів
18.04.2018 163 0 0
Рішенням НАЗК від 09.02.18 р № 166 затверджено Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення (далі - Положення). Документ розроблений з урахуванням положень Закону від 14.10.14 р № 1700-VІІ «Про запобігання корупції» (далі - Закон № 1700).
Зокрема, ст. 59 даного Закону передбачає внесення в такий Єдиний реєстр відомостей щодо осіб, притягнутих до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень.
Міститимуться в цьому Реєстрі та відомості щодо юросіб, до яких застосовані заходи кримінально-правового характеру через здійснення ними корупційних діянь. Особливістю є те, що щодо особового складу органів, на які покладено здійснення оперативно-розшукової чи розвідувальної, контррозвідувальної діяльності, тобто якщо мова йде про державну таємницю, відомості про порушення будуть вноситися в розділ з обмеженим доступом до цього Реєстру.
Спочатку в НАЗК повинна надійти від Державної судової адміністрації електронна копія рішення суду, яке набрало законної сили, з Єдиного державного реєстру судових рішень, а отже, відповідні відомості протягом трьох робочих днів з дня їх надходження вносяться до Реєстру.
Також Положення передбачає, що підлягають виключенню з Реєстру відомостей про юрособу, до якого застосовані заходи кримінально-правового характеру. Підставою для цього є постанова суду про звільнення такої особи від застосування до нього цих заходів за визначеними в ст. 965 Кримінального кодексу (далі - КК) обставинам (в цій статті КК конкретизовані підстави для звільнення особи від застосування цих заходів). НАЗК надаватиме відомості з Реєстру у вигляді виписки та інформаційної довідки.
Зауважимо: виписки будуть надаватися безоплатно протягом 7 робочих днів з підстав, визначених у цьому Положенні.
Звертаємо увагу: саме кадрові служби держоргану, органу влади АР Крим, органу місцевого самоврядування або установи, організації зобов'язані згідно ч. 1 ст. 59 Закону № 1700 надати в НАЗК завірені паперові копії наказу про накладення дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
Положення передбачає також, що в день підписання розпорядчого документа про накладання на особу або зняття з нього «корупційного» дисциплінарного стягнення кадрові служби держоргану або органу місцевого самоврядування, установи зобов'язані подати в НАЗК електронну та завірену в установленому порядку паперову копію такого розпорядчого документа разом з інформаційною карткою до нього (за формою, яка міститься в додатку до цього Положення). Не пізніше ніж протягом трьох робочих днів в Реєстрі фіксується факт накладення або зняття дисциплінарного стягнення.
Додамо, що на сьогодні діє норма п. 3 постанови КМУ від 25.03.15 р № 171, відповідно до якої Мін'юст продовжує здійснювати повноваження щодо забезпечення ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Правда, даний документ стосується осіб, які претендують на зайняття відповідального або особливо відповідального становища, і посад з підвищеним корупційним ризиком.
Коментарі до матеріалу