Україна переходить на єдиний список товарів за стандартами ЄС
Україна переходить у другій половині жовтня 2018 року на відповідаючий стандартам ЄС єдиний національний список товарів подвійного призначення, що підлягають при міжнародних передачах експортному контролю.
Прийняте в січні Кабінетом міністрів рішення про впровадження в системі Держекспортконтролю єдиного національного списку товарів подвійного використання, вступає в силу 19 жовтня.
Згідно з чинним законодавством суб'єкти господарювання, які планують здійснювати міжнародні передачі товарів військового призначення, включаючи посередницьку (брокерську) діяльність, зобов'язані отримати попередню реєстрацію ДСЕКУ.
З метою забезпечення своєчасної подачі в ДСЕКУ з 19 жовтня заяв про реєстрацію відповідно з єдиним списком, рекомендується завчасно здійснювати попередню ідентифікацію товарів і підготовку документів, необхідних для проведення ДСЕКУ попередньої експертизи в області Держекспортконтролю.
Після проведення попередньої експертизи, проводиться основна експертиза, за підсумками якої суб'єкт господарювання отримує відповідний дозвіл, висновок або міжнародний імпортний сертифікат на здійснення діяльності в цій сфері.
У січні уряд України схвалив впровадження в системі Держекспортконтролю єдиного національного списку товарів подвійного призначення, що підлягають Держекспортконтролю при міжнародних передачах, відповідно до норм і стандартів ЄС. Впроваджуваний єдиний список консолідує п'ять діючих сьогодні в системі Держекспортконтролю списків щодо товарів, які можуть бути використані при створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, а також ракетного, ядерного, хімічного, бактереологіческого (біологічного) і токсичної зброї.
В даний час Україна проводить лібералізацію діючої системи ВТС, заходи якої закріплені рішенням РНБО від 26 червня 2018 року «Про вдосконалення держполітики щодо забезпечення ЗСУ та інших військових формувань оборонною продукцією іноземного виробництва», і введені в дію указом президента №185/20 від 26 червня .
Вжиті заходи включають, зокрема: надання українським виробникам озброєнь і військової техніки (ОВТ) всіх форм власності права на здійснення без участі держпосередника експорту продукції власного виробництва та імпорту оборонної продукції для потреб власного виробництва; можливість самостійного імпорту оборонної продукції приватними оборонними підприємствами, що мають прямі дилерські контракти з закордонними виробниками ОВТ; право на здійснення прямих закупівель ОВТ з імпорту в рамках держоборонзамовлення (ДОЗ) за умови, що вони не виробляються в Україні, силовими структурами, включаючи Міністерство оборони.
http://www.dsecu.gov.ua
Коментарі до матеріалу