Процедуру приватизації майна змінять
02.12.2016 122 0 0
2 листопада 2016 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №5339 «Про визначення правонаступників майна професійних спілок Союзу РСР і Української РСР, розташоване на території України».
Що пропонується ввести в законопроект
Відчуження майна, що перебуває у спільній частковій власності держави і професійних спілок України, регулюються положеннями цього Закону, інших законів з питань приватизації і здійснюється повноважними органами професійних спілок України.
Також майно професійних спілок Української РСР, придбане за рахунок власних коштів або передано їм у відання (володіння, користування, розпорядження) за рішенням державних органів влади Союзу РСР або Української РСР, є власністю професійних спілок України та юридичних осіб, створених ними за умови визнання себе правонаступниками загальносоюзних або всеукраїнських професійних спілок, відповідно, Союзу РСР або Української РСР.
Набуття права власності на майно, зазначене у ч. 4 цієї статті, здійснюється відповідно до Закону України «Про визначення правонаступників майна професійних спілок Союзу РСР і Української РСР, розташоване на території України».
Права і захист на придбання майна
Прийняття законопроекту створить механізм реалізації інституту права власності на майно, яке за станом на 24 серпня 1991 року перебувало у віданні, володінні або користуванні загальносоюзних професійних спілок Союзу РСР або професійних спілок Української РСР.
Норми даного Закону дозволять захистити інтереси не тільки держави, але і будь-яких інших добросовісних набувачів цього майна, в незалежності від виду організаційно-правової форми або статусу.
Визначення цієї власності за категоріями, якими передбачається окремо право власності, право власності професійних спілок, спільна часткова власність держави і професійних спілок, право добросовісних набувачів спірного майна на здійснені поліпшення, спрямована на дотримання принципів соціальної справедливості та економічної ефективності.
Ліквідація правової невизначеності між сторонами
Запропоновані зміни спрямовані на ліквідацію правової невизначеності в майнових відносинах між державою і професійними спілками України. Прийняття даного законопроекту послужить відновленню соціальної справедливості і стабілізації економічних відносин між суб'єктами права власності.
Практичне застосування Закону України «Про визначення правонаступників майна професійних спілок Союзу РСР і Української РСР, розташоване на території України» сприятиме підвищенню рівня та обсягів санаторно-курортного оздоровлення населення; збільшить державні ресурси в питаннях надання допомоги тимчасово переселеним особам та надання реабілітаційних послуг українським воїнам та іншим особам, постраждалим в зоні ведення бойових дій.
Джерело: http://sud.ua/news/2016/12/01/98090-p...
Коментарі до матеріалу