Оформлення угоди через Інтернет
13.03.2017 140 0 0
Парламентарі хочуть спростити відносини між банками та їх клієнтами - дозволити укладання електронних договорів без підпису документа на папері. Експерти побоюються, що "покращення" настане швидше для шахраїв, ніж для громадян.
Автограф не потрібен
Група народних депутатів вирішила спростити доступ громадян до банківських послуг і зареєструвала в парламенті законопроект «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з укладання договорів у вигляді електронного документа» (№6028). Передано на розгляд профільного комітету Верховної Ради. Пропонується дозволити укладати електронні договори з банками з використанням електронного підпису і без нанесення на паперові носії зразків підписів сторін.
Автори зазначають, що чинна ст. 207 ГК «Вимоги до письмової форми правочину» досить загальна. І хоча вона дозволяє використовувати електронні носії для здійснення угод, однак для цього все одно потрібно нанесення на паперові носії зразків підписів клієнтів. Це, в свою чергу, робить неможливим укладання договорів без фізичної присутності таких осіб, тягне витрати часу і ресурсів на дорогу тощо.
У пояснювальній записці до проекту йдеться, що застосування електронних носіїв обмежується недосконалою техніко-юридичною конструкцією ч. 3 ст. 207 ЦК, згідно з якою здійснення угод, договорів на електронних носіях з дотриманням всіх необхідних обов'язкових реквізитів, встановлених законодавством, можливе після нанесення на паперові носії зразків відповідних аналогів власноручних підписів сторін таких договорів. Тому передбачається, зокрема, доповнити ст. 55 закону «Про банки і банківську діяльність» нормою, відповідно до якої фінансова установа може здійснювати операцію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису у всіх випадках, якщо це прямо не заборонено чинним законодавством. Мова йде, зокрема, про кредитний договір, договір банківського вкладу, договір банківського рахунку.
Крім того, ст. 207 ЦК також доповнюється положенням, згідно з яким використання при вчиненні правочинів електронного цифрового підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін. Передбачені відповідні зміни до Господарського кодексу.
Детальніше дивись за посиланням: http://www.prostopravo.com.ua/
Коментарі до матеріалу