Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оборонні закупки будуть відбуватися по-новому

21.07.2020 42 0 0

Парламентом прийнято Закон України «Про оборонні закупівлі» (законопроект № 2398-д). Він визначає загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель.

Цей Закон застосовується, за умови, якщо вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, для робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони - 1,5 мільйона гривень.

Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється державними замовниками відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Дія цього Закону не поширюється на закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення через міжнародні спеціалізовані організації, їх представництва, що здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення.

Новим Законом забороняється придбання товарів, робіт і послуг оборонного призначення без проведення видів (процедур) закупівель, визначених цим Законом або Законом України «Про публічні закупівлі», та укладення державних контрактів (договорів), що передбачають оплату державним замовником у сфері оборони, товарів, робіт і послуг оборонного призначення без проведення видів (процедур) закупівель, визначених цим Законом або Законом України «Про публічні закупівлі». Державний замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення застосування норм цього Закону.

У  рамках нового Закону передбачено, зокрема:

  • поступовий перехід до державного підтвердження якості на основі підходів, що використовуються у відповідних стандартах НАТО.
  • запровадження спрощеного механізму закупівель продукції оборонного призначення з урахуванням засад Закону України «Про публічні закупівлі»;
  • переформатування процедури відбору виконавців державного оборонного замовлення шляхом запровадження автоматизованих управлінських процесів;
  • створення електронного реєстру відповідних постачальників;
  • можливість коригування цін у випадку суттєвих змін фінансово-економічних умов виконання державних контрактів (договорів);
  • надання пріоритету локалізації виробництва на митній території України;
  • збільшення гранично допустимого рівня рентабельності виключно для національних виробників, що є виконавцями державних контрактів (договорів) при закупівлях без застосування конкурентних процедур тощо..

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали