Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Полегшується доступ власників проектів з відновлюваної енергетики до мереж

Редакція

23.03.2017 72 0 0

На цьому тижні Верховна Рада України приділила значну увагу питанням розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Парламентом прийнято довгоочікуваний розроблений спільно з Держенергоефективності законопроект щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел. На засіданні Комітету ВРУ з  питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства розглянуто та схвалено законопроект № 6081, який дозволить полегшити підключення до мереж об’єктів з відновлюваної енергетики. Цей законопроект також розроблено разом з Держенергоефективності.

 Так, законопроект № 6081 передбачає запровадження для власників проектів з відновлюваної енергетики прозорих та справедливих умов приєднання до мереж. Для цього пропонується встановити конкретний період дії технічних умов на підключення до мереж, а саме – 3 роки. Саме таким чином ми зможемо подолати назрілу в країні проблему спекуляції «зарезервованими» потужностями.

На сьогодні з можливих для використання 5,2 ГВт потужностей об’єктів відновлюваної енергетики вже 4,5 ГВт «зарезервовані» відповідно до виданих технічних умов на приєднання до мереж. Дія технічних умов за чинним законодавством безстрокова, а з цих 4,5 ГВт «зарезервованих» потужностей лише 37% було введено в експлуатацію. Решту проектів досі не завершено, а в деяких випадках навіть не розпочато. Отже, у зацікавлених інвесторів немає можливостей для реалізації нових проектів з будівництва об'єктів "зеленої" енергетики.

У зв’язку з цим, пропонується конкретний 3-річний термін дії технічних умов для усіх: тих, хто планує отримати їх після прийняття законопроекту, а також тих, хто вже їх має. Це дозволить уникнути будь-яких спекуляцій та зловживань з вже виданими технічними умовами, стимулюватиме інвесторів вчасно завершувати будівництво об’єктів та полегшить доступ до мереж нових власників «зелених» проектів».

Загалом, після обговорення законопроекту народні депутати України, члени Комітету одноголосно вирішили рекомендувати Парламенту прийняти його у першому читанні за основу.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали