Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Деякі документи для взяття на облік платників податків будуть скасовані

Редакція

14.09.2016 173 0 0

На веб-порталі ДФС розміщено проект наказу «Про затвердження змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

Метою розробки Проекту є скасування або спрощення (удосконалення) окремих документів, що подаються платниками податків до контролюючих органів та видаються контролюючими органами платникам податків.

1. Проектом скасовуються:

- довідка про взяття на облік платника податків (ф. № 4-ОПП), що видавалась контролюючим органом. Для платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, запроваджується нова довідка про взяття на облік (ф. № 34-ОПП).

- повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку (ф. № 16-ОПП), що видавалось контролюючим органом.

2. Для взяття платника податків на облік за неосновним місцем обліку Проектом затверджується нова спрощена форма заяви (ф. № 17-ОПП), в якій зазначаються тільки контролюючі органи, в яких платник бажає стати на облік за неосновним місцем обліку. Така заява може бути подана до контролюючого органу як за неосновним місцем обліку, так й за основним місцем обліку.

Передбачається взяття на облік за неосновним місцем обліку також на підставі повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (ф. № 20-ОПП), яке подається до контролюючого органу за основним місцем обліку. Встановлено, що якщо платник податків визначив у повідомленні за ф. № 20-ОПП контролюючий орган, в якому він бажає стати на облік за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування (неосновне місце обліку), то він звільняється від обов’язку подання додаткових заяв до контролюючих органів за місцезнаходженням об’єктів оподаткування.

3. Проектом вносяться зміни до заяви про взяття на облік (ф. № 1-ОПП), згідно з якими при призначенні/зміні бухгалтера необхідно заповнювати тільки розділ, що стосується даних про бухгалтера.

4. Проектом спрощено форму реєстраційної заяви платника ПДВ (ф. № 1-ПДВ). Зокрема, виключено відомості щодо: найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника; місцезнаходження (місця проживання) платника при первинній реєстрації платником ПДВ; контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника (для юридичних осіб); кількості працюючих тощо.

Новою формою заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви. Два аркуші заяви подаються лише при обов’язковій реєстрації, а також при реєстрації платниками ПДВ інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, учасників договору про спільну діяльність, управителів майна.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали