Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкові накладні: що змінилося?

Редакція

06.01.2017 1188 0 0

З 01.01.2017 р. платники ПДВ зобов’язані «кодувати» у податкових накладних всі без виключення товари і послуги.

Тобто для будь-яких товарів треба вказувати код згідно з УКТЗЕД, при цьому, якщо товари підакцизні або ввезені на митну територію України, то код вказується повністю, для решти товарів можна вказувати тільки перші 4 цифри відповідного коду.

 Для послуг теж можна вказувати перші 4 цифри коду згідно з Державним класифікатором продукції та послуг[1].

Перехідними положеннями ПКУ встановлено, що протягом 2017 року не застосовуються штрафні санкції, передбачені п.1201.3 ст.1201 за помилки, допущені у кодах товарів та послуг. Тож постачальник може вказати коди з порушеннями. А от чи буде право на податковий кредит? Адже, як і раніше, такі помилки неприпустимі (див. п.201.10 ст.201 ПКУ). На початку року у платників ПДВ є трохи часу, щоб звикнути до цього нововведення – тим паче що строки реєстрації податкових накладних збільшено: для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) цього місяця; для податкових накладних / розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) наступного календарного місяця. І, нарешті, чітко вказано граничний термін реєстрації – 365 днів.

Що ж стосується такого нововведення, як зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, то ця норма (як і введення СЕА у 2015 році) буде вводитися поступово.

Зокрема, у першому кварталі 2017 року платники ПДВ будуть реєструвати податкові накладні без усіляких перешкод (тільки зважаючи на розмір так званого реєстраційного ліміту).

У другому кварталі зупинення реєстрації буде працювати в тестовому режимі.

І тільки у другому півріччі очікується повноцінне введення низки норм ПКУ щодо моніторингу податкових накладних / розрахунків коригування за критеріями оцінки ступеню ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації (до того ж, ці критерії мають ще бути розроблені).

Вже сьогодні у багатьох експертів виникло запитання щодо нового формулювання п.1201.1 ст.1201 ПКУ, що встановлює відповідальність платників ПДВ за несвоєчасну реєстрацію (або взагалі за не складення) податкової накладної.

Раніше, як відомо, штрафи застосовувались лише за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що підлягають наданню покупцеві (тобто залишались безкарними випадки не реєстрації податкових накладних, що складалися на постачання неплатникам ПДВ або при нарахуванні ПДВ згідно з п.198.5 ст.198 ПКУ).

Тепер штрафи не застосовуються при складанні «податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою».

Тут виникає відразу кілька запитань.

По-перше, мова йде про один вид податкової накладної чи про різні податкові накладні? Логічно припустити, що тут розглянуто різні випадки (інакше виходить, що не будуть штрафувати лише за не реєстрацію податкових накладних на постачання без ПДВ, до того ж, неплатникам!).

По-друге, що таке «постачання для операцій»? Мабуть, це просто операції постачання, звільнені від оподаткування та ті, що оподатковуються за ставкою 0%. Сподіваємося, ДФС дасть свої пояснення найближчого часу.

Іще одне нововведення стосується порядку оформлення податкових накладних на суму перевищення ціни придбання товарів (звичайної ціни продукції або послуг, балансової вартості необоротних активів) над договірною вартістю.

Тепер необов’язково складати окрему податкову накладну на кожну таку операцію – у п.201.4 ст.201 ПКУ з’явилася норма, яка дозволяє складати зведену податкову накладну не пізніше останнього дня місяця.

Джерело: http://www.buhgalteria.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали