Мінфін закликав бізнес до діалогу, щоб спільно побудувати європейську податкову систему
25.09.2014 169 0 0
25 вересня Міністр фінансів Олександр Шлапак та заступник Міністра Денис Фудашкін взяли участь у засіданні Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Державній фіскальній службі України.
Керівникам великого бізнесу в Україні, бізнес-асоціацій та профспілок було представлено Концепцію реформування податкової системи України. Мова йшла про зміни до податкового законодавства, представлені у пакеті економічних реформ 15 вересня на засіданні Уряду. Зокрема, це проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших Законів України (щодо податкової реформи) (реєстр. № 5079 від 15.09.2014)».
Так, підприємцям нагадали про ініціативи Уряду щодо зменшення кількості податків (9 замість 22) та відповідно зменшення звітної документації, про спрощення розрахунку на основі фінансової звітності податку на прибуток, зниження ставок ЄСВ роботодавців з одночасним підвищенням відповідальності та зниження єдиного податку на 50% для малого бізнесу.
Щоб зменшити навантаження на малий бізнес, пропонується ввести мораторій на 2 роки на його перевірки, за умови, що обсяг доходів - 20 млн. грн. в рік. Увагу також звернули на легалізацію активів заможних громадян через заповнення «нульової» декларації, контроль великих видатків, прогресивну шкалу для пасивних доходів. Податкові зміни також передбачають зміцнення фінансової самостійності місцевих бюджетів шляхом передання на місця плати за акциз з готівкових продажів підакцизних товарів, податок на нерухоме майно, єдиний податок.
Учасники мали можливість висловити свою точку зору та надати пропозиції щодо представлених змін. Міністр фінансів Олександр Шлапак зазначив, що всі аргументовані пропозиції почуто та буде взято до уваги. Він також висловив надію, що дискусія триватиме і законопроект буде доопрацьовано. Враховуючи, що проект Закону не було навіть внесено на порядок денний на останній сесії Верховної Ради, є час внести зміни, на яких наголосили підприємці. Міністр фінансів зауважив, що документ із правками буде внесено на наступне засідання Парламенту, яке заплановане на 14 жовтня.
Олександр Шлапак закликав присутніх долучатися безпосередньо до робочих груп, вносити конкретні пропозиції до зміни законодавства: «Саме тому проводиться така конструктивна дискусія. Я хочу подякувати всім, хто такі пропозиції вносив. Ми продовжуємо ґрунтовні дискусії і в ДФС, і в Мінфіні. Сьогодні, завтра у нас буде чимало зустрічей. І далі ми проведемо цілий ряд двосторонніх консультацій для того, щоб зрозуміти, що робити далі».
Разом з тим Міністр фінансів прокоментував зауваження від бізнесових та громадських організацій: «Я просив би кожного, хто виступав, спробувати не лише покритикувати, а дати пропозиції з приводу того, як нам краще запровадити ту чи іншу норму. Тому що по багатьох із них ми не відступимося,оскільки нам насправді потрібні додаткові доходи в бюджет. І ми не намагаємося взяти їх банальним підняттям ставок. Ми намагаємося їх взяти там, де їх боялись або не могли взяти попередники».
Так, Олександр Шлапак звернув увагу, що більше 10 років не могли змінити рентні платежі і оподаткування депозитів.
«Держава не могла підступитися до рентних платежів протягом більше 10 років. Ті пропозиції, що вносилися – гасилися в Парламенті. Ми вперше збільшили їх більше ніж у 2,5 рази. Держава більше 10 років не могла приступитися до оподаткування відсотків по депозитах. І в цей раз банкіри були категорично проти. Потім ми знайшли спільну мову і все-таки пішли на це. І будемо йти по тим напрямам, які складають податкову базу у цивілізованих країнах. Це наші резерви, які треба використовувати», – сказав очільникМінфіну.
Урядовець навів також приклад із податком на нерухомість, який зараз пропонується зробити місцевим податком. Він зазначив, що адмініструвати такий податок дуже важко.
«Ви знаєте скільки ми зібрали податку на нерухомість, який є одним із базових податків у всьому світі?! 30 млн. по всій державі. В основному в Києві. На решті територій ніхто не помістився у норму – 120 метрів квартири і 250 метрів будиночку. Адмініструвати такий податок з Києва не можливо. І тому ми прийняли рішення – хай громади на місцях вирішують, скільки взяти податку на нерухомість. Скільки брати в центрі Києва, скільки на околиці, скільки в обласному центрі, а скільки в селі – це справа місцевої громади», – зазначив Міністр.
Підсумовуючи результати засідання та звертаючись безпосередньо до представників бізнесу і громадськості, Олександр Шлапак ще раз звернув увагу на необхідність спільної роботи над змінами до податкового законодавства: «Ми продовжуємо серйозні дискусії. Уряд не відступиться від тих ініціатив, які ми виголосили. Вони ідуть у розвиток абсолютно європейської податкової системи. Де ми помиляємось – поправте нас».
Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/publish...
Коментарі до матеріалу