Зміни в законодавстві з 4 по 8 липня 2022 року
Кабмін скасував перелік товарів критичного імпорту – офіційний текст Постанови!
Кабмін оприлюднив постанову КМУ від 07.07.2022 № 761 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 р. № 153 та визнання таким, що втратив чинність, пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2022 р. № 289», якою критерії для визначення критичного імпорту, як і сам перелік таких товарів, прибрали. Залишили обмеження по послугах, роботах, правах інтелектуальної власності – за переліком з Додатку до постанови № 761.
Зміни діятимуть з 09 липня 2022.
Зміни від НБУ у валютні правила – критичний імпорт, строк валютного контролю 180 днів, для використання купленої валюти – 2 дні
НБУ прийняв Постанову від 07.07.2022 № 142 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18», яка вносить зміни у валютні правила періоду воєнного стану. Зміни діятимуть з 09.07.2022.
Згідно зі змінами:
- збільшено строк валютного контролю зі 120 до 180 днів щодо операцій, здійснених з 05.04.2022 р.;
- оплату нерезидентам можна перерахувати за будь-які товари груп 01–97 УКТЗЕД (а не лише за критичний імпорт). Але для оплати за імпортні товари залишилася умова про те, що постачання таких товарів відбулося після 23.02.2021 р.;
- придбану валюту потрібно використати на цілі, заявлені у заяві на придбання протягом 2 робочих днів.
Верховна Рада України прийняла Закон щодо оптимізації трудових відносин
Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин (проект № 7251).
Зміни, зокрема, стосувалися питань додаткових підстав для припинення трудового договору, надання відпусток, встановлення оплати праці, ведення кадрової документації, позапланових перевірок тощо.
З 01.07.2022 діють нові довідники податкових пільг
ДПС України на офіційному вебпорталі опубліковано нові (станом на 01.07.2022):
- Довідник податкових пільг № 109/1, що є втратами доходів бюджету;
- Довідник інших податкових пільг № 109/2.
У довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також початок та кінець дії пільг.
Оновлено актуальний перелік громад у районах бойових дій, на ТОТ та тих, що в оточенні (станом на 01.07.2022)
Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати.
Нагадуємо, перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується.
Станом на 01.07.2022 року до оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 9 областей.
Затверджено Порядки встановлення відповідності умов контрольованої операції щодо сировинних товарів принципу «витягнутої руки»
Міністерством фінансів України затверджено Наказ від 18.01.2022 № 19 «Про затвердження Порядків встановлення відповідності умов контрольованої операції щодо сировинних товарів принципу "витягнутої руки"» (далі – Порядки), який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 16.06.2022 за № 662/37998. З урахуванням положень Податкового кодексу.
Порядки набирають чинності з 1 січня 2023 року.
Застосування Порядків поширюється на контрольовані операції з сировинними товарами, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1221.
Уряд скасував ліцензування експорту пшениці та квотування експорту азотних добрив і вівса
Пшениця та її суміш із житом (меслин) виключені з переліку товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, відповідне рішення ухвалено Кабінетом Міністрів України.
Парламент ухвалив за основу євроінтеграційний законопроєкт про охорону географічних зазначень для с/г продукції та продуктів харчування
Верховна Рада України прийняла в першому читанні (за основу) внесений Кабінетом Міністрів України 4 червня 2021 року законопроєкт «Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів» (реєстр. № 5616).
Прийняття закону забезпечить дотримання виключних прав виробників на позначення, наприклад, вин як шампанського (Франція), черешні як мелітопольської, огірків як ніжинських (Україна) тощо. Прийняття такого Закону є однією з неодмінних умов для набуття країною членства у ЄС.
Залужний про скасування рішення Генштабу про порядок видачі дозволів на виїзд військовозобов’язаним
Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядкунадання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час з відправленням на доопрацювання.
Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.
Коментарі до матеріалу