Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в законодавстві з 10 липня по 14 липня 2023 року

14.07.2023 237 0 0

З 13 липня діє нова форма авансового звіту

Наказом Мінфіна від 09.05.2023 №239 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841», затверджена удосконалена  форма Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, в частині розширення можливостей використання різних видів підпису (підписання власноруч або з використанням електронного цифрового підпису).

З 13 липня діє змінений порядок повернення надмірно сплачених коштів до бюджету

Згідно з наказом Мінфіну від 05.05.2023 № 234, внесено зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів до державного та місцевих бюджетів. Зокрема, платіжна інструкція підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.

З 13 липня діє Порядок ведення Реєстру керівників - боржників

Цей Порядок визначає механізм формування, ведення, доступу, а також процедуру функціонування Реєстру керівників платників податків – боржників (далі – Реєстр боржників) та наповнення Реєстру боржників відомостями про керівників юросіб або постійних представництв нерезидентів, стосовно яких згідно з рішенням суду застосовано тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України у зв'язку із наявністю у таких юросіб або постійних представництв нерезидентів непогашеного податкового боргу у сумі та у строки, визначені п. 87.13 ПКУ, та оприлюднення такого Реєстру боржників з урахуванням вимог Закону «Про публічні електронні реєстри».

Уряд удосконалив Порядок бронювання військовозобов’язаних

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 76 від 27 січня 2023 року, якою регулюються питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Зокрема, розширено перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані та встановлено чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими.

З 11 липня заборонено продаж аромадобавок для тютюну та електронних сигарет

Зазначаємо, що тютюнові вироби, електронні сигарети, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, введені в обіг до набрання чинності відповідними положеннями цього Закону, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання, але не довше 12 місяців з дня набрання чинності Законом.

Пом’якшення валютних обмежень, повернення до гнучкого курсу – Стратегія НБУ

Національний банк України оприлюднив публічну версію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. У ній у загальних рисах описані пріоритети та принципи для здійснення кроків за наведеними напрямами.

Жінки тепер зможуть самі обирати дату початку декретної відпустки: закон прийнято

Законопроєктом пропонувалося надати право працюючим жінкам, у разі відсутності медичних протипоказань, за власним бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів, а також переносити невикористані дні відпустки на період після пологів. При цьому загальна тривалість такої відпустки, передбачена законодавством, не змінюватиметься.

Виробництво продуктів тваринного походження буде регулюватися, як у ЄС

Цей Закон наближає законодавство України до європейських норм у харчовій галузі. А саме: виробництва продуктів тваринного походження регулюватимуться, як в ЄС. Реалізація Закону забезпечить підвищення якості продуктів, а їхній склад для українців буде більш зрозумілий та прозорий.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали