Дисципліна бюджетного процесу та бюджетні правила
10.08.2015 309 0 0
Міністерство фінансів розробило проект Закону, що пропонує посилити бюджетну дисципліну та запровадити бюджетні правила щодо внесення змін до закону про Державний бюджет.
Розроблений Міністерством проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо бюджетних правил про внесення змін до бюджету)» підготовлено з метою визначення чітких правил внесення змін до закону про державний бюджет протягом бюджетного періоду. Застосування цих правил забезпечить сталість річного бюджету, знизить ризик впливу політичних процесів на державний бюджет, посилить відповідальність учасників бюджетного процесу за прийняті рішення та за управління бюджетними коштами.
Проект закону передбачає встановлення переліку умов, за яких можуть бути внесені зміни до Закону про державний бюджет України. За пропозицією Міністерства фінансів такими умовами, серед іншого, є:
- відхилення оцінки прогнозних макроекономічних показників від прогнозу, врахованого при складанні Закону про державний бюджет;
- значне (більше 15%) відхилення від плану фактичних надходжень чи видатків бюджету за результатами трьох кварталів року;
- перевищення очікуваного обсягу витрат на обслуговування державного боргу від планових показників.
Також проект закону пропонує, аби необхідною умовою для внесення на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань бюджету проекту змін до державного бюджету була наявність позитивного висновку Кабінету Міністрів України щодо доцільності та/або можливості прийняття закону, ініційованого іншими суб’єктами законодавчої ініціативи.
Окрім того, проект закону пропонує надати Кабінету Міністрів виключне право на внесення змін до Закону про державний бюджет України, якщо такі зміни передбачають зміну граничного обсягу дефіциту державного бюджету, граничного обсягу державного боргу і гарантованого державою боргу та граничного обсягу надання державних гарантій.
Необхідність ухвалення такого закону визначена Коаліційною угодою депутатських фракцій у Верховній Раді восьмого скликання. Окрім того, підвищення прозорості та передбачуваності фіскальної політики, шляхом обмеження, починаючи з 2016 року, умов, за яких можуть бути внесені зміни до державного бюджету, є одним з критеріїв надання Україні наступних траншів макрофінансової підтримки ЄС із загального обсягу 1,8 мільярдів євро.
Із зазначеним проектом Закону можна ознайомитися на офіційній сторінці Міністерства фінансів України за посиланням: http://www.minfin.gov.ua/control/uk/p...
Коментарі до матеріалу