Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Запити на отримання публічної інформації

Редакція

05.04.2017 351 0 0

Запит на отримання публічної інформації - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. При складанні такого запиту варто дотримуватися певних вимог, - звертають увагу в Головному управлінні ДФС у Волинській області.

Зокрема, Порядок складання та подання запитів на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби України, форми подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів Державної фіскальної служби України, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 10.03.2015 № 309 (далі - Порядок). Запит може бути індивідуальним або колективним. Запит подається в усній чи письмовій формі, особисто від запитувача або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, факсом, телефоном на вибір запитувача (п. 2 розд. ІІ Порядку).

Письмовий Запит подається в довільній формі (п. 3 розд. ІІ Порядку). Запит повинен містити згідно з п. 4 розд. ІІ Порядку: прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку (якщо такий є);загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено Запит, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату за умови подання письмового Запиту. Для спрощення процедури оформлення письмового Запиту запитувач може використати відповідну форму подання Запиту.

Зазначену Форму запиту можна отримати у Суб’єкта координації (структурний підрозділ або відповідальна посадова особа органу ДФС України, що організовує доступ до публічної інформації) в органах ДФС України або на офіційному веб-порталі ДФС України, субсайтах органів ДФС України у розділі «Публічна інформація» (п. 5 розд. ІІ Порядку).

Запитувач може заповнити в електронному вигляді Форму запиту на офіційному веб-порталі ДФС України або на субсайтах органів ДФС України (п. 6 розд. ІІ Порядку). У Формі запиту запитувачеві надається можливість вибрати форму надання відповіді - поштою, факсом, електронною поштою. Відповідь на Запит надається у спосіб, обраний запитувачем (п. 8 розд. ІІ Порядку). Відповідь на Запит надається не пізніше п’яти робочих днів з дня його отримання відповідно до вимог ст. 20 Закону № 2939 (п. 1 розд. ІІІ Порядку).У разі коли Запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду Запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

Про продовження строку запитувач повідомляється в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання Запиту (п. 2 розд. ІІІ Порядку). У разі якщо Запит стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних ситуацій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається не пізніше 48 годин із дня отримання Запиту (п. 3 розд. ІІІ Порядку).

Джерело: http://vl.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали