Сума єдиного внеску та податковий розрахунок за формою 1ДФ
16.11.2017 517 0 0
Відповідно до п. п. 165.1.6 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), що вноситься за рахунок його роботодавця у розмірах, визначених законом.
Відповідно до частини 4 ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) єдиний внесок нараховується на суми заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), не зменшеної на суму утриманих податків та інших обов’язкових платежів, які сплачуються згідно із чинним законодавством, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів і виплат, виконуваних за дорученням отримувача.
Відповідно до п. 21.1 ст. 21 Закону України від 9 липня 2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон) персоніфікований облік у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування ведеться Пенсійним фондом України та здійснюється з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування.
Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять, зокрема, від державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, роботодавців, застрахованих осіб, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Разом з тим прикінцевими положеннями Закону встановлено, що вимоги (положення), які стосуються Накопичувального фонду, набирають чинності з дня запровадження законом порядку перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду.
Враховуючи наведене, а також необхідність у майбутньому удосконалення обліку суми збору на державне пенсійне страхування, що вносяться за рахунок працедавця у розмірах, визначених законом, та обліковуються в індивідуальній картці застрахованої особи (найманого працівника), зазначена інформація до набрання чинності законом про запровадження перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду у податковому розрахунку ф. 1ДФ не відображається.
Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу