Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Штрафи за порушення термінів реєстрації РК до ПН

23.05.2019 335 1 1

У зв’язку з численними запитами платників податків щодо порядку нарахування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації розрахунків коригування (далі — РК) до податкових накладних (далі — ПН), якими передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальникам, ДФС інформує.

Відповідно до п. 201.10 ПКУ реєстрація ПН та/або РК до ПН у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

  • для ПН/РК до ПН, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
  • для ПН/РК до ПН, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  • для РК, складених постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РК до ПН отримувачем (покупцем).

Згідно зі ст. 1201 ПКУ порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації ПН та/або РК до такої ПН в ЄРПН (крім ПН, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у відсотках від суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК.

Таким чином, у разі складання постачальником товарів/послуг РК до ПН, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідальність за порушення граничного строку реєстрації в ЄРПН такого РК застосовується до відповідної особи в залежності від того, чи є отримувач (покупець) платником ПДВ. А саме:

  • для РК, складених на отримувача – платника податку, відповідальним за їх реєстрацію в ЄРПН є такий отримувач (покупець);
  • для РК, що не надаються отримувачу (покупцю), в тому числі складених на отримувача – неплатника податку, відповідальним за їх реєстрацію в ЄРПН є постачальник товарів/послуг.

При цьому сума штрафу розраховується з суми ПДВ, зазначеної у РК, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, виходячи з абсолютної величини значення такої суми ПДВ.

Зазначена позиція погоджена Мінфіном.

sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Кращі матеріали