Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перехід екс-платника єдиного податку IV групи на загальну систему оподаткування

Редакція

29.03.2018 741 0 0

Підприємство, що займається виробництвом сільськогосподарської продукції і є платником єдиного податку IV групи, вирішило змінити систему оподаткування на загальну. Які наслідки для нього матиме таке рішення?

Насамперед нагадаємо, що IV групу єдиного податку можуть застосовувати лише юридичні особи − сільгосптоваровиробники, у яких частка сільгосптоваровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% і які мають у власності чи оренді сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду (пп. 4 п. 2911.4, ст. 2921 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Спрощена система оподаткування приваблює сільгосптоваровиробників тим, що звільняє їх від сплати таких податків і зборів (п. 297.1 ПКУ):

податку на прибуток підприємств;

земельного податку за земельні ділянки, що використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва;

рентної плата за спеціальне використання води.

Водночас посилення податкового тиску змушує їх замислитись над тим, чи доцільно бути платником IV групи єдиного податку. Як свідчить практика, випадки переходу на загальну систему частішають.

На що слід звернути увагу цим платникам у разі обрання загальної системи оподаткування?

По-перше, податкові різниці, встановлені у пп. 140.5.12 ПКУ, вони не застосовують у будь-якому разі. Нагадаємо, що згідно з цією нормою підприємство, яке відвантажило товари (надало послуги, виконало роботи) на спрощеній системі, а отримало оплату за них на загальній, має збільшити фінансовий результат на суму доходу за такою операцією, за умови прийняття рішення про застосування різниць або якщо бухгалтерський дохід за минулий рік перевищив 20 млн грн. Однак положення підпункту 140.5.12 ПКУ не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку IV групи.

По-друге, за ними зберігається право на отримання бюджетної дотації. З урахуванням вимог Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV (далі − Закон № 1877) для отримання права на бюджетну дотацію сільгосппідприємство має відповідати таким критеріям відбору:

основна діяльність − постачання сільгосптоварів, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах;

питома вага вартості сільськогосподарських товарів становить не менше ніж 75% вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно;

види діяльності, які провадить сільгосппідприємство, мають бути в переліку, наведеному в п. 161.3 Закону № 1877.

Водночас зазначений Закон не містить обмежень щодо перебування юросіб на спрощеній чи загальній системі оподаткування. Отже, для збереження права отримувати бюджетну дотацію сільгосптоваровиробникам достатньо відповідати зазначеним вище критеріям відбору.

https://devisu.ua/ru/nalogi/6717-posl...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали