Нещасний випадок стався під час технологічної перерви: особливості розслідування
09.10.2015 374 0 0
Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України листом від 24.07.2015 № 3878/0/5-1/6/15 роз’яснила особливості розслідування нещасного випадку на виробництві, який стався під час технологічної перерви.
Держгірпромнагляд нагадав, що визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки, що сталися з працівниками під час перебування потерпілого на території підприємства або в іншому місці роботи під час перерви для відпочинку та харчування, яка встановлюється згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства, технологічної перерви, а також під час перебування на території підприємства у зв’язку з проведенням виробничої наради, одержанням заробітної плати, проходженням обов’язкового медичного огляду або проведенням з дозволу чи за ініціативою роботодавця професійних та кваліфікаційних конкурсів, спортивних змагань і тренувань чи заходів, передбачених колективним договором, якщо настання нещасного випадку пов’язано з впливом небезпечних чи шкідливих виробничих факторів, що підтверджено медичним висновком (пп. 19 пункту 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232, далі — Порядок).
Разом з тим питання тривалості, складу, режиму і порядку обліку робочого часу регулюються Кодексом законів про працю України.
Сам робочий час складається із часу роботи і часу перерв. Час роботи охоплює основний, допоміжний, підготовче-прикінцевий і час обслуговування робочого місця. Час перерв складається із часу технологічних і організаційних перерв.
Технологічна перерва — це перерва, коли основний процес або на певний час зупиняється з причин, пов’язаних із специфікою роботи обладнання, або продовжується без участі людини.
Якщо нещасний випадок стався під час технологічної перерви, Держгірпромнагляд наголосив на необхідності дослідження комісією зв’язку такого нещасного випадку з впливом небезпечних чи шкідливих виробничих факторів. Врахувавши усі обставини, зазначені у пунктах 15 та 16 Порядку, комісія повинна визначити, пов’язаний чи не пов’язаний випадок з виробництвом.
Джерело: http://kadrovik01.com.ua/news/derzhgi...
Коментарі до матеріалу