Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нарахування фізичною особою - підприємцем податкових зобов’язань з ПДВ

06.07.2018 232 0 0

Якщо платник єдиного податку третьої групи, який застосовує ставку єдиного податку у розмірі 3 відсотки, та є платником ПДВ, отримує оплату за відвантажений товар, то такий платник зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ, виходячи з бази оподаткування ПДВ, визначеної відповідно до п. 188.1 ст. 188 Кодексу, та скласти податкову накладну на дату отримання такої оплати і зареєструвати її в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.07.2018 № 2920/Т/99-99-13-01-02-14/ІПК

Щодо питань нарахування фізичною особою - підприємцем податкових зобов’язань з ПДВ

Державна фіскальна служба України відповідно до вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула Ваше звернення про надання податкової консультації щодо питань нарахування фізичною особою - підприємцем податкових зобов’язань з податку на додану вартість (далі - ПДВ) та з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, повідомляє таке.

Пунктом 183.4 ст. 183 Кодексу встановлено, що у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 Кодексу, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених Кодексом. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 182.1 ст. 182 Кодексу, реєстраційна заява подається у строк, визначений п. 183.3 ст. 183 Кодексу.

Згідно з п. 183.3 ст. 183 Кодексу у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 180.1. 6 п. 180.1 ст. 180 Кодексу, реєстраційна заява подається згідно з п. 183.7 ст. 183 Кодексу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.

Відповідно до п. 292.6 ст. 296 Кодексу датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

При цьому п. 292.11 ст. 292 Кодексу встановлено, що до складу доходу, визначеного ст. 292 Кодексу, не включаються, зокрема суми ПДВ.

Також зазначаємо, що п.п.1) п. 293.3 ст. 293 Кодексу встановлено, що відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Кодексом.

Відповідно до п. 201.8 ст. 201 Кодексу право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому ст. 183 Кодексу.

Враховуючи викладене, якщо платник єдиного податку третьої групи, який застосовує ставку єдиного податку у розмірі 3 відсотки, та є платником ПДВ, отримує оплату за відвантажений товар, то такий платник зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ, виходячи з бази оподаткування ПДВ, визначеної відповідно до п. 188.1 ст. 188 Кодексу, та скласти податкову накладну на дату отримання такої оплати і зареєструвати її в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації.

Зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали