На що впливає зміна найменування юрособи?
05.04.2016 965 0 0
У листі ДФС від 21.03.2016 р. № 6092/6/99-99-19-03-02-15 розглянуто ряд питань, пов’язаних зі зміною найменування юрособи.
Щодо внесення змін до облікових даних
У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ПКУ).
Таким чином, у разі зміни платником податку найменування та внесення відповідних змін до ЄДР, контролюючі органи внесуть відповідні зміни до облікових даних платника податків на підставі відомостей з ЄДР. Отже, у такому випадку подавати заяви за формою № 1-ОПП з позначкою "Зміни" до контролюючих органів (як за основним місцем обліку, так і за неосновним) не потрібно.
Щодо перереєстрації платником ПДВ і складання податкових накладних
У разі зміни даних щодо найменування такий платник подає до контролюючого органу, де перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою № 1-ПДВ з позначкою "Перереєстрація" (далі - додаткова реєстраційна заява). При цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 3 робочих дні від дня отримання додаткової реєстраційної заяви.
Датою перереєстрації може бути встановлено день і інший день (до закінчення строку у 3 робочих дні від дня отримання додаткової реєстраційної заяви). При цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є бажана дата перереєстрації платником ПДВ. Відповідна перереєстрація здійснюється за бажанням платника згідно із його заявою.
До дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.
Якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юрособи і такі зміни не пов'язані з її реорганізацією (злиття, приєднання, поділ або перетворення) або пов'язані з перетворенням юрособи у випадку, визначеному пп. 1 п. 3.15 розділу III Положення N 1130, а також у разі зміни П. І. Б. фізособи - підприємця при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (П. І. Б.).
До дати перереєстрації платника ПДВ у зв’язку із зміною найменування такий платник при складанні податкових накладних може одночасно зазначати своє нове та попереднє найменування.
Змінене (нове) найменування у податковій звітності
Податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити, зокрема, як повне найменування (П.І.Б.) платника податків згідно з реєстраційними документами (п. 48.3 ПКУ).
Таким чином, з дати державної реєстрації змін до установчих документів юрособи, що стосуються відомостей, включених до ЄДР (зокрема, щодо найменування), платник податків у податковій звітності повинен зазначати своє змінене (нове) найменування.
Щодо використання ключів ЕЦП
У разі зміни найменування юрособи її посадові особи повинні отримати нові сертифікати відкритих ключів та надати повідомлення з інформацією щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифіката).
На сьогодні спрощено процес укладання договору: платником укладається один договір з органом ДФС за основним місцем обліку. І цей договір надає право подавати електронні документи до будь-якого органу ДФС, в якому такий платник перебуває на обліку.
За даними архіву електронної звітності у платника податку існує чинний договір про визнання електронних документів.
Коментарі до матеріалу