Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи може юрособа-нерезидент зареєструватися в ДПС

21.11.2019 446 0 0

Відповідно до Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон № 2473) та Закону України від 15 травня 2018 року № 2418 - VIII  «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій», які набрали чинності з 07.02.2019 року, нерезиденти з урахуванням обмежень, визначених Законом № 2473 та іншими законами України, мають право відкривати рахунки в банках України.     

Банки та інші фінансові установи відкривають поточні та інші рахунки платникам податків – юридичним особам - нерезидентам та представництвам юридичних осіб – нерезидентів в Україні за наявності документів, виданих контролюючими органами, що підтверджують взяття їх на облік у таких органах.

Взяття на облік юридичної особи – нерезидента (іноземної компанії, організації), який не зареєстрований та не підлягає реєстрації в Україні, не має майнових прав на нерухомість та землю в Україні, однак планує відкрити рахунок в банку або іншій фінансовій установі України, здійснюється у будь-якому контролюючому органі за місцезнаходженням установи (відділення) банку або іншої фінансової установи, в якій відкривається рахунок.

Облік юридичних осіб – нерезидентів у контролюючому органі здійснюється один раз до відкриття рахунку в банках або інших фінансових установах України незалежно від кількості рахунків та банків.

Для взяття на облік юридичним особам – нерезидентам необхідно подати до контролюючого органу документи, визначені п. 64.5 ст. 64 ПКУ (крім документів, зазначених в абзаці восьмому цього пункту) разом із супровідним листом, а саме:

  • заяву за формою № 1-ОПП (у розд. 9 заяви замість даних про керівника зазначаються дані про представника, а у розділі: інформація про засновників (для юридичних осіб) – дані про іноземну компанію, організацію у країні її реєстрації);
  • копію витягу з торговельного, банківського або судового реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, що супроводжується нотаріально засвідченим перекладом українською мовою. Якщо у витягу не зазначені відомості про ідентифікаційний номер нерезидента у країні його реєстрації, то додатково подається копія документу, що підтверджує присвоєння такого номера;
  • даних представника іноземної компанії, зокрема, копії документів (з пред’явленням оригіналів), якими підтверджуються повноваження представника платника податку та відомості, зазначені у заяві.

Взяті на облік іноземні компанії, організації включаються до Реєстру платників податків – нерезидентів з ознакою «іноземна компанія, що відкрила рахунок».

Під час взяття на облік іноземній компанії, організації присвоюється реєстраційний (обліковий) номер.

Не пізніше наступного робочого дня після взяття на облік уповноваженому представнику іноземної компанії довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, за формою № 34-ОПП, у якій після рядка «(найменування та код контролюючого органу)» зазначається «як іноземна компанія, що планує відкрити рахунок в банку».

kyiv.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали