Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи можуть розрізнятися одиниці виміру в податкових накладних на продаж і на придбання товару?

16.10.2018 582 0 0

Це питання постійно виникає на практиці. Найчастіше – у ситуаціях, коли підприємство купує товар великими партіями, ящиками, мішками, а продає поштучно або на вагу (наприклад, кілограмами).

В Індивідуальній податковій консультації від 25.09.18 р. № 4139/ІПК/06-30-12-01-19 (далі – ІПК № 4139) ДФС відповідає, що одиниці виміру у процесі руху товару розрізнятися можуть, але тільки якщо до товару можна застосувати інші одиниці виміру і ці одиниці можна використовувати при продажу цього товару. Наприклад, якщо при придбанні товару ціна була встановлена за вагову одиницю товару (кілограм, тонну тощо), а при продажу ціна встановлюється за кількісну одиницю (наприклад, штуку).

Такі самі роз'яснення є в ЗІР (категорія 101.16), а також в Індивідуальній податковій консультації ДФС від 12.03.18 р. № 937/ІПК/05-99-12-01-13.

Ми ж нагадуємо, що податкова накладна (далі – ПН) складається на підставі первинних документів. Тому одиниці виміру в ПН, що складаються на продаж товару, повинні відповідати одиницям виміру цього товару в договорі (контракті), видатковій накладній, рахунку тощо. Тобто в усьому комплекті первинної документації з продажу цього товару.

Додамо, що проблем з реєстрацією таких ПН не має виникати, оскільки облік кодів товарів УКТЗЕД зберігається, а критерій ризикованої операції передбачає контроль товарів за кодами УКТЗЕД у вартісному вираженні. Крім того, одиниця виміру не є обов'язковим реквізитом ПН (п. 201.1 Податкового кодексу).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали