Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли відображати в ПДВ-декларації розблокований РК

20.09.2018 754 0 1



У чому суть проблеми? На практиці в платників ПДВ, які відображають зменшення податкових зобов’язань у періоді розблокування розрахунків коригувань (далі – РК), зменшується ліміт реєстрації та виникає показник ∑Перевищ.

Виходить, що розблокований РК відображається у формулі системи електронного адміністрування (далі – СЕА) не в періоді розблокування.

Як випливає з роз'яснень ДФС, наведених в Індивідуальній податковій консультації від 13.06.18 р. № 2596/6/99-99-12-02-01-15/ІПК, якщо РК був поданий на реєстрацію своєчасно, то податкові зобов'язання слід зменшити в періоді оформлення такого РК.

Тобто своєчасно поданий на реєстрацію РК відображається у формулі СЕА в періоді його оформлення, причому незалежно від того, у якому періоді такий РК був розблокований.

Наприклад, РК був оформлений 28.07.17 р. і відправлений на реєстрацію в ЄРПН 01.08.17 р. Платник ПДВ отримав квитанцію про зупинення реєстрації такого РК. Платник подав необхідний пакет документів, після чого орган ДФС у вересні прийняв рішення щодо реєстрації цього РК.

У цій ситуації платник ПДВ повинен зменшити податкові зобов'язання в декларації за липень (оскільки РК був відправлений на реєстрацію в ЄРПН своєчасно). Оскільки РК був розблокований у вересні, зробити це можна було тільки шляхом подання уточнюючого розрахунку.

Оскільки ДФС не давала офіційних роз'яснень щодо порядку відображення розблокованих РК на «мінус», платники ПДВ відображали їх найчастіше в періоді розблокування. Чи можна в цьому випадку виправити ситуацію?

Можна, для цього потрібно подати уточнюючий розрахунок:

  • до декларації за звітний період, у якому був відображений РК. Але слід урахувати, що таке уточнення збільшить суму податкових зобов’язань і, як наслідок, може призвести до штрафних санкцій;
  • до декларації за звітний період, у якому був оформлений РК. Це уточнення зменшить суму податкових зобов’язань і якщо вплине на рядки 18 або 20.2 наступних звітних періодів, то потрібно буде подати уточнюючі розрахунки до кожного з них (п. 6 розд. VI Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали