Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як уточнити річну суму єдиного податку групи 4 за рахунок введених земділянок у 2016 році?

Чи потрібно бухгалтеру ділити на 1,2, щоб вийти на кумулятивне значення коефіцієнта індексації 3,997 за 2015 рік, чи застосовувати кумулятивне значення коефіцієнта індексації 4,796 для уточнюючої податкової декларації платника єдиного податку 4 групи за 2016 рік?

Підпунктом 14.1.125 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс) визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XII, глави 1 розділу XIV Податкового кодексу – це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до п. 292¹.1 ст. 292¹ Податкового кодексу об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Згідно з п. 292¹.2 ст. 292¹ Податкового кодексу базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом XII Податкового кодексу.

Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділу XII Податкового кодексу.

Підставою для нарахування єдиного податку платникам четвертої групи є дані державного земельного кадастру та/або дані з державного реєстру речових прав на нерухоме майно (п. 292¹.3 ст. 292¹ Податкового кодексу).

Для отримання інформації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які використовуються ними у сільськогосподарському виробництві, платники єдиного податку четвертої групи мають звертатися до територіальних органів Держгеокадастру України за місцем знаходження земельних ділянок.

Підпунктом 295.9.5 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу визначено, що платники єдиного податку четвертої групи зобов’язані у разі, коли протягом податкового (звітного) періоду змінилася площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на неї права власності або користування:

  • уточнити суму податкових зобов’язань з податку на період починаючи з дати набуття (втрати) такого права до останнього дня податкового (звітного) року;
  • подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним періодом, контролюючим органам за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

Отже, у разі зміни протягом поточного року площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв’язку з набуттям (втратою) на них права власності або користування, платник єдиного податку четвертої групи зобов’язаний протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним податковим кварталом, в якому виникли такі зміни, подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням уточнюючу загальну податкову декларацію разом з додатком «Відомості про наявність земельних ділянок», а також підтверджуючі документи щодо земельних ділянок та їх нормативної грошової оцінки, а до контролюючого органу за місцем розташування земельної ділянки – уточнюючу звітну податкову декларацію з аналогічними документами.

Таким чином, бухгалтеру при проведені уточненого розрахунку річної суми єдиного податку четвертої групи за рахунок нововведених земельних ділянок у 2016 році необхідно використовувати нормативну грошову оцінку земельних ділянок, визначену територіальним органом Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки. 


Відділ адміністрування податку на прибуток,
місцевих податків, екологічного податку та рентної плати
управління податків і зборів з юридичних осіб
ГУ ДФС у Кіровоградській області

Джерело: http://kr.sfs.gov.ua/baner/podatkovi-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали