Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як постачальнику зменшити ПДВ, якщо РК розблокували після подання звітності

20.09.2018 292 0 1



Платник податків зменшує податкові зобов’язання шляхом подання уточнюючого розрахунку до раніше поданої податкової декларації з ПДВ за період складання розрахунку коригування.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.06.2018 р. № 2596/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Про відображення платником податку розрахунку коригування до податкової накладної у податковій звітності з ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення Товариства щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) про формування суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН та повідомляє наступне.

Платник податку у своєму листі повідомив, що ним складено розрахунок коригування до податкової накладної у червні 2017 та у липні 2017 направлено його для реєстрації до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН), після чого ним отримано квитанцію про зупинення реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН. Платником податку до контролюючого органу надано документи для прийняття рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН. Контролюючим органом у липні 2017 прийнято рішення про відмову в реєстрації розрахунку коригування. Платник податку не погоджуючись із зазначеним рішенням подано до ДФС скаргу щодо скасування даного рішення, за результатами розгляду якої ДФС у серпні 2017 прийнято рішення про її задоволення.

Платник податку просить роз’яснити питання відображення ним у податковій звітності з податку на додану вартість розрахунку коригування до податкової наклад зої на зменшення суми компенсації.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних та зареєстрованому в ЄРПН.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то, постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, за умови, що такий розрахунок коригування своєчасно зареєстровано в ЄРПН.

Згідно баз даних ДФС розрахунок коригування до податкової накладної складений у червні 2017, зареєстровано в ЄРПН у липні 2017, в межах визначених Кодексом строків.

Отже, платник податків зменшує податкові зобов’язання на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного у червні 2017 та зареєстрованого в ЄРПН у липні 2017, шляхом подання уточнюючого розрахунку до раніше поданої податкової декларації з ПДВ за червень 2017.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали