ЕЦП не відповідає ініціалам особи, що склала податкову накладну: що з ПК?
13.04.2016 235 0 0
Невідповідність ЕЦП ініціалам і прізвищу особи, яка склала податкову накладну, не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту , - зауважуть у ДФС
ДФС у листі від 17.03.2016 р. №5889/6/99-99-19-03-02-15 наголошує, що платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН. Пункт 201.1 ПКУ встановлює перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної.
Далі, після складення накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі, на них накладається ЕЦП посадових осіб постачальника. ЕЦП, що накладається на податкову накладну при її реєстрації, та ініціали і прізвище особи, яка її склала, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.
Водночас податкова накладна, складена й зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (п. 201.10 ПКУ).
Накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.
Отже, невідповідність ЕЦП, що накладається на накладну при її реєстрації, ініціалам і прізвищу особи, яка склала накладну, не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною.
Джерело: https://news.dtkt.ua/ua/accounting/re...
Коментарі до матеріалу