Дохід від здавання чи продажу брухту дорогоцінних металів: що з ПДФО?
11.04.2016 652 0 0
У Листі ДФС від 01.04.2016 р. № 7196/6/99-99-17-03-03-15 фіскали роз’яснили особливості оподаткування ПДФО доходу, отриманого фізособою від здавання (продажу) брухту дорогоцінних металів.
Відповідно до ст. 715 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) за договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін.
Право власності на обмінювані товари переходить до сторін одночасно після виконання зобов'язань щодо передання майна обома сторонами (якщо інше не встановлено договором або законом).
Відповідно до пп. 164.2.18 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт дорогметалів, крім доходу, отриманого за брухт дорогметалів, проданий НБУ.
Під час виплати доходів за зданий (проданий) платником податку брухт дорогоцінних металів податковим агентом вважається особа, яка його закуповує. Ця особа зобов'язана утримати ПДФО із суми такої виплати за ставкою, встановленою розд. IV ПКУ.
Зауважимо: не оподатковується ПДФО сума доходу, отримана платником податку за брухт дорогметалів, проданий НБУ(пп. 165.1.25 ПКУ).
Згідно з пп. 168.1.1 ПКУ покупець брухту зобов'язаний утримувати податок із суми отриманого доходу за рахунок продавця, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.
Ставка ПДФО становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику податку (крім випадків, визначених у п.167.2-167.5 ПКУ).
Отже, юрособа (покупець) під час нарахування (виплати) доходу за зданий (проданий) фізособою (продавцем) брухт дорогоцінних металів вважається податковим агентом та зобов'язана утримати податок із суми такої виплати за ставкою 18%.
Коментарі до матеріалу