Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За рахунок чого зростає український експорт в 2017 році

Редакція

04.10.2017 144 0 0

У січні-серпні 2017 го експорт українських товарів виріс на порівняно з аналогічним періодом минулого року. Імпорт товарів за цей період зріс на 22,1%. Про це йдеться макроекономічному і монетарному огляді Нацбанку за вересень 2017 року.

У Нацбанку повідомляють, що зростання експорту забезпечили сприятливі ціни на зовнішніх ринках, а також високі врожаї зернових і технічних культур. Протягом січня-серпня ріс експорт послуг - на 14,2% - в першу чергу за рахунок нарощування транзиту газу в європейські країни.

Згідно з інформацією НБУ, в серпні українські компанії нарощували поставки олії і насіння олійних культур, ріс експорт м'яса і субпродуктів птиці, молочної продукції (в першу чергу вершкового масла). У свою чергу, фізичні обсяги експорту зернових знизилися, повідомляють в Нацбанку, через зменшення попиту з боку Індії.

Фізичні обсяги експорту чорних металів в серпні в порівнянні з липнем зросли завдяки налагодженню поставок сировини на заводи і відновлення роботи Дніпровського меткомбінату, але показники все ж були менші за торішні. Проте, надходження від експорту зросли завдяки зростанню світових цін.

Аналогічна ситуація з експортом залізних руд: фізичні обсяги скорочувалися через попит з боку вітчизняного металургійного сектора, але надходження зросли завдяки істотному зростанню цін на світових ринках.

У Нацбанку відзначають, що зростання імпорту товарів сповільнювався третій місяць поспіль в першу чергу за рахунок зменшення закупівель енергоносіїв. Фізичні обсяги імпорту природного газу залишалися значними, але істотно нижче торішніх показників через активізацію закупівель в 2016-м. У свою чергу імпорт інших видів палива - вугілля, і нафтопродуктів - продовжував зростати високими темпами.

Зростання неенергетичного імпорту сповільнилося за рахунок продукції машинобудування (в тому числі сільгосптехніки і легкових автомобілів), відзначається в звіті НБУ.

Нагадаємо, згідно з даними Держстату за підсумками семи місяців 2017 го, Україна нарощує експорт недорогоцінних металів (які структурі поставок займають 23,2%), продуктів рослинного походження (які в структурі займають 19,9%), а також експорт жирів та олій ( які в структурі займають 12,1%).

Джерело: http://www.ukragroconsult.com/news/za...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали