Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні нюанси: механізм примусового стягнення податкового боргу

Редакція

06.03.2017 308 0 0

Чинне законодавство передбачає, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у розмірах, передбачених Податковим кодексом України та законами з питань податкової справи.

У разі якщо платник податків не виконує належним чином свої податкові зобов'язання у передбачених розмірах і строках, у нього виникає податковий борг. При цьому законодавець пов'язує момент виникнення такого боргу виключно з фактом несплати і закінченням строків сплати податкового зобов'язання, визначеного платником податку самостійно, або узгодженого зобов'язання, якщо воно не сплачено і не оскаржено у встановленому порядку, або ж якщо результатом такого оскарження стало залишення в силі відповідного повідомлення-рішення про донарахування сум податків і зборів.

Так, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такої особи, у т. ч. його власні кошти, а також кошти, отримані від продажу товарів, робіт або послуг, випуску цінних паперів, реалізації корпоративних прав та ін.

З моменту виникнення податкового боргу контролюючий орган отримує право податкової застави на все майно боржника в розмірі такого боргу. При цьому платник податків зберігає право користування майном, яке знаходиться у заставі, та може відчужувати його тільки зі згоди податкової інспекції, а також у тому разі, коли контролюючий орган протягом десяти днів з моменту отримання від платника податків відповідного звернення не надіслав відповідь про надання (або ненадання) згоди на таке відчуження.

Якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник податків може відчужувати таке майно без згоди контролюючого органу за кошти та за цінами, не нижче звичайних, та виключно за умови, що такі кошти будуть направлені в повному обсязі в рахунок оплати зарплати, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або погашення існуючого податкового боргу.

У разі здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попереднього погодження з контролюючим органом, платник податків несе передбачену законом адміністративну, а в окремих випадках — кримінальну відповідальність.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали