Вихід з карантину: як убезпечити працівників?
Якщо людям, які повертаються до роботи, не забезпечити належного захисту, нас може накрити другою хвилею пандемії, попереджає Міжнародна організація праці (далі - МОП).
Всім роботодавцям необхідно провести оцінку ризиків і завчасно забезпечити на своїх підприємствах найсуворіше дотримання правил охорони праці для того, щоб звести до мінімуму небезпеку зараження COVID-19 працівників.
З метою безпечного відновлення роботи і щоб уникнути її нових перебоїв слід дотримуватися наступні рекомендації:
1. Точно ідентифікувати і оцінити небезпеку зараження на всіх виробничих процесах і продовжувати робити це в міру повернення до роботи.
2. Вжити заходів до запобігання ризиків, адаптовані до особливостей кожного сектора, кожного робочого місця і категорії працівників. Такі заходи можуть включати:
- скорочення фізичних контактів між працівниками, підрядниками, клієнтами та відвідувачами, а в разі, коли такі контакти все ж мають місце, дотримання необхідної дистанції;
- забезпечення більш ефективної вентиляції робочих приміщень;
- постійне чищення поверхонь, забезпечення чистоти і гігієни приміщень, організацію необхідних умов для миття рук і дезінфекції.
3. У необхідних випадках безкоштовно забезпечувати працівників засобами індивідуального захисту.
4. Забезпечити умови для ізоляції ймовірно інфікованих і відстеження всіх їх контактів.
5. Забезпечити психологічну підтримку персоналу.
6. Забезпечити навчання, підготовку і наявність інформаційних матеріалів з охорони праці, в тому числі що стосуються дотримання особистої гігієни і використання на робочих місцях необхідних коштів, в тому числі засобів індивідуального захисту.
kiev.dsp.gov.ua
Коментарі до матеріалу