Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (10-14.01.2022)
Зміни в законодавстві з 10 по 14 січня 2022 року
Важливі роз'яснення держорганів на 14 січня 2022 року
Не пропустіть важливі документи, що набрали чинності з 04 по 06 січня 2022 року
Про що треба знати на цьому тижні?
Депутати бажають змінити процедуру запровадження карантину в Україні: законопроект
У Верховній Раді зареєстровано проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання запровадження карантину (№6508). Цим документом у законі «Про захист населення від інфекційних хвороб» пропонується передбачити, що встановлення карантину на території, яка розташована у межах більш ніж шести областей (у тому числі міст Києва та Севастополя, Автономної Республіки Крим), запроваджується за погодженням із Радою національної безпеки і оборони України.
Україна вводить бустерну вакцинацію від COVID для всіх старше 18 років
Україна вводить бустерну вакцинацію від COVID для всіх, хто раніше пройшов повний курс. На даний момент мова йде про українців старше 18 років. Період введення бустерної дози - від 6 до 9 місяців з дати отримання другого щеплення від COVID-19.
В Україні збираються скоротити термін дії сертифікатів про вакцинацію
Україна найближчим часом скоротить термін дії Covid-сертифікатів про вакцинацію з одного року до 270 днів.
Увага! Змінилися реквізити рахунків для зарахування надходжень окремих податків
З 01 січня 2022 року змінилися реквізити рахунків для зарахування надходжень окремих податків, які стовідсотково зараховуються до загального фонду Державного бюджету, відкриті на обласному рівні по одному, а не для кожної громади, як було у 2021 році.
Важливо:
Про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2021
На сайті Держгеокадастру оприлюднено інформацію про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2021 рік. Держгеокадастр повідомляє, що відповідно до інформації, наданої Держстатом, індекс споживчих цін за 2021 рік становив 110 %.
Відповідно значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2021 рік становить:
- для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0;
- для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення – 1,1.
До 1 лютого 2022 необхідно подати до центру зайнятості Звіт про квоти за 2021 рік
До 01 лютого юридичні особи з чисельністю штатних працівників від 8-ми осіб мають подати Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню за 2021 рік.
ДПС розповіла про особливості застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарних запасів з 1 січня 2022 року
Державна податкова служба України підготувала інформацію стосовно застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарних запасів з 1 січня 2022 року.
Актуально:
Оприлюднено план податкових перевірок на 2022 рік
Державною податковою службою сформовано план-графік документальних планових перевірок на 2022 рік, який 24 грудня 2021 року розміщено на вебпорталі ДПС.
Чи подають платники ЄСВ, які не мають найманих працівників у звітному кварталі, додаток 1 до Розрахунку?
Якщо платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у звітному кварталі не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за відповідний квартал до контролюючих органів ними не подається.
Чи повинні ФОП, які не є платниками ПДВ, вести облік доходів та витрат?
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. Це означає, що такі ФОП не повинні підтверджувати документами (в тому числі первинними документами) витрати на придбання товарів/послуг, а повинні вести лише облік доходів з урахуванням вимог п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України. Водночас, такі ФОП повинні підтверджувати факт включення або не включення певних доходів до загального складу доходу.
Читайте нове:
- в розділі Комерція
- в розділі Бюджет
- в розділі Агро
- в розділі Медичні КНП
Коментарі до матеріалу