Усе про наслідки скасування ліміту на переказ коштів за межі України
23.06.2017 252 0 0
Фізичним особам дозволили переказувати за кордон необмежену кількість грошей. Нововведення, передбачене постановою №44 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ", почало діяти з 12 червня.
Документ прописує й ряд інших новацій.
- Раніше фізична особа могла переказувати за межі України не більше як 150 тисяч гривень на місяць в еквіваленті (близько 5,7 тисяч доларів). Операції на цю суму не підпадали під фінансовий моніторинг. Тепер це обмеження знято. Якщо йдеться не про інвестування за кордон, а про оплату, скажімо, лікування, навчання, то особа має право переказувати за кордон стільки грошей, скільки захоче.
- Невже банк при цьому не вимагатиме жодних додаткових документів? Все-таки підтверджувальні документи він попросить надати. Якщо це оплата за навчання, то потрібно буде показати контракт, коли оплата лікування -- інвойс (рахунок) на оплату.
- Чи багато українців зможуть скористатися цим спрощенням? Воно, звичайно, важливе. Але стосується не більш як 1% населення. Бо 99% наших громадян абсолютно не потерпали від того, що їм за кордон не можна було переказувати більш як 150 тисяч гривень на місяць. У них таких грошей просто нема.
- Нині легко можна купити будь-який інвойс. Чи не скористаються цим нововведенням певні особи, щоб виводити гроші за кордон? Справді, легальних шляхів вивести гроші за межі країни більшає. Зокрема, трохи раніше нерезидентам дозволили продавати свої частки бізнесу в Україні і забирати кошти за кордон. Мені здається, що в ці спокійні літні місяці, коли курс гривні стабільний і пропозиція валюти переважає над попитом, таких "операцій" побільшає. Адже не секрет, що чимало чиновників та депутатів не задекларували всіх своїх статків. Що їм завадить тепер оформити інвойс і вивести валюту за кордон абсолютно легально?! Ніхто і ніщо.
- Які ще важливі зміни запровадили для бізнесу? Нацбанк спростив порядок інвестування за кордон для юридичних осіб. Якщо розмір інвестиції до 50 тисяч доларів, то будуть діяти спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Це добре. Бо сьогодні у зв'язку з тим, що діє зона вільної торгівлі, багато наших підприємств малого та середнього бізнесу купують чи відкривають компанії, скажімо, у Польщі, Чехії. Їм легше буде вести бізнес, здійснювати певні операції.
Для інвестицій в сумі понад 50 тисяч доларів запроваджується розгорнутий перелік документів. Але ліміт інвестиційних операцій збільшено із 600 тисяч до 2 мільйонів доларів на рік. Тепер важливо, щоб інвестувати за кордон бізнесу стало простіше не тільки на папері, але й на практиці.
Джерело: http://expres.ua/
Коментарі до матеріалу