Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Впровадження СЕнМ дозволяє суттєво підвищити енергоефективність на підприємстві

Редакція

23.06.2016 380 0 0

21 червня 2016 року у Києві відбувся семінар, присвячений запровадженню міжнародного стандарту енергоменеджменту ISO 50001, організатором якого виступила Торгово-промислова палата України. Учасники семінару проаналізували переваги від впровадження заходів з енергоефективності на підприємствах та ознайомились з діяльністю Проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) UKR IEE.

Семінар під назвою “Оцінювання відповідності ISO 50001” було організовано для представників органів сертифікації та акредитації, що забезпечують сертифікацію системи енергоменеджменту (СЕнМ), аудиторів СЕнМ і тренінгових установ з побудови СЕнМ.

За допомогою СЕнМ здійснюється структурований та системний підхід у культуру бізнес-управління. Так, СЕнМ створює зв’язки між бізнес-процесами щодо енерговикористання та такими основними промисловими показниками:

- зниження собівартості продукції,

- збільшення обсягу виробництва;

- підвищення конкурентоспроможності.

Досвід показує, що ті підприємства, які запроваджують СЕнМ, при мінімальних капіталовкладеннях вже впродовж перших років отримують підвищення енергоефективності на 10-20%.

Експерти також впевнені, що оптимізація систем, що споживають енергію (ОЕС) – це найбільш раціональний спосіб досягнення економії. Він є набагато ефективнішим за традиційне заміщення окремих компонентів системи на більш ефективні. Оскільки подібне заміщення забезпечує лише 2-3% заощадження енергії, у той час як ОЕС дозволяє зекономити до 20-30% енергоресурсів.

Наприкінці, розповіли про особливості сертифікації СЕнМ відповідно до вимог ISO 50001, що складається із декількох етапів.

Спочатку з метою визначення готовності організації здійснюється попередній аудит, який має відповідати вимогам ISO 19001. Результатом цього аудиту є звіт та рекомендації з усунення невідповідностей, якщо такі були знайдені.

Далі проводиться сам сертифікаційний аудит (зовнішній аудит).

Результатом аудиту є оцінка відповідності діючої системи менеджменту організації вимогам ISO 50001. Після аудиту компанія отримує міжнародний сертифікат відповідності ISO 50001. Сертифікація здійснюється на платній основі органами сертифікації, які є приватними.

Джерело: http://ckp.in.ua/news/9948

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали